>

Systém Extraligy 2022

Evženie Votinská, 24.02. 2022 Extraliga

V letošním roce bude v soutěži po pěti letech opět startovat pouze 8 týmů. Na Extraligu se po roční přestávce chystá Technika Brno. Naopak Kotlářka Praha, Olympia Blansko a Blesk Jablonec neprošli v loňském roce nástrahami Nadstavby a budou tak hrát První ligu.

Extraliga 2022 začíná první dubnový víkend a bude již tradičně složena ze tří částí - základní, top6 a play-off. Základní část se hraje na tři kola, tedy tři utkání každý s každým, TOP6 rovněž tak, semifinále na tři výhry, czech series pak na čtyři vítězství. Nový Mistr ČR by měl být znám nejpozději v neděli 28.8. Novinkou jsou zápasy o umístění, tedy o 3. a 5. místo, hrané rovněž na tři výhry. Titul obhajují Arrows Ostrava, stříbro Draci Brno a bronz Eagles Praha. 

Týmy na 7.-8. místě po základní části sehrají tradiční prolínací Nadstavbu o Extraligy s TOP 4 První ligy o setrvání, resp. postup do Extraligy. Hrát se bude třikrát každý s každým.

Přestupové okno skončilo v pondělí 28.2. a přes zimní měsíce zaznamenala velký odliv hráčů hlavně Kotlářka Praha, stvrzen byl avizovaný přestup Petra Čecha do Hrochů Brno. Více informací vám přineseme v dalších článcích. 

Kluby také pracují na svých zahraničních posilách a fanoušci se podle prvních zpráv mohou opět těšit na velká baseballová jména a některé známé tváře. 

Soutěž odstartuje v pátek 1.4. a hned první den se do hry zapojí všichni loňští medailisté. Draci začínají sérií s Eagles, Arrows s Tempem. V sobotu pak zahajují zbylé dvě série - Hluboká změří síly s nováčkem z Techniky, Hroši se utkají s Nuclears Třebíč.

Rozpis soutěže zde  

Grafiky soutěže a celou komunikaci bude od letošního roku provázet nové logo Extraligy, které vychází z loga baseball czech. Těšit se na něj můžete i ve všech oddílových barevných variantách.

Kluby kromě extraligových bojů bude čekat také obnovený Český baseballový pohár mužů (předkolo 22.5.). Extraligové hráče určitě uvidíte také v All Star game na Hluboké (18.6.2022), kdy se proti sobě postaví reprezentační výběr Pavla Chadima a fanouškovský výběr extraligových hráčů.

Starší články