>

Historické milníky - Aleš Navrátil 600RBI, Matěj Hejma 500RBI

Evženie Votinská, 24.01. 2022 Extraliga

V minulém článku jsme vyzdvihli sezónní individuální výkon Petra Čecha v počtu stažených bodů, ale RBI milník „slavili“ i další dva hráči.

Kulatých čísel za extraligovou sezónu dosáhli Aleš Navrátil z Arrows a Matěj Hejma z Eagles.

Aleš Navrátil má odehráno v naší nejvyšší soutěži více let, a tak se pohybuje o řád výše, a počet stažených bodů po jeho odpalech se zastavil na číslovce 601. Stalo se tak v utkání základní části se Sokolem Hluboká, kdy odpálil dva hity, kterými stáhl dohromady 3 ostravské body. Nejvíce se mu v této statistice dařilo v roce 2017, kdy v základní části stáhnul 20 a v play-off 14 bodů. „Bylo by jich i více, ale už mě posunuli v line upu dozadu,“ stěžuje si naoko dlouholetý hráč mistrovských Arrows a pokračuje: „A i ti přede mnou - rychlejší a zkušenější - by se mohli dostávat častěji na mety do skórovacích pozic, abych mohl zaútočit ze zadních pozic. Tedy, pokud to Petr Čech nevyčistil a nestáhl je sám :)."

Matěj Hejma brázdí extraligová hřiště od roku 2006, tedy od svých 16let a momentálně je na počtu 521 RBI. Kulatou „pětistovku“ pokořil 1.5. v zápase s Hrochy Brno, ve kterém jeho tým prohrál 2:4. Poslední stažený bod pak v semifinále s Arrows, kdy po jeho sebeobětovacím odpalu skóroval Aldridge. Jeho ročním rekordem je 80 RBI v roce 2016, kterým se drží na 2.místě v této statistice. "Statistiku RBI beru jako jednu z mála individuálních pálkařských statistik, na které participuje celý lineup, tzn. tady patří respekt i mým spoluhráčům z Eagles, kteří se dostávali na mety a já je mohl stahovat," říká 

Navrátil je s 601 RBI na 3.místě tabulky za jasně vedoucím Pavlem Budským (837) a druhým Martinem Stříteckým (608), kterého má na dosah. Hejma pak s 521 RBI na 5.příčce za Jakubem Malíkem (587). Všichni jmenovaní hráči mohou své rekordy posunout a třeba se letos dočkáme další „šestistovky“.

Zpracováno ve spolupráci s projektem baseball-stat.cz

Starší články