>

Hodnocení sezóny 2021 - Draci Brno

Evženie Votinská, 19.11. 2021 Extraliga

Draci Brno získali po loňském 22. titulu další stříbrné medaile, stejné jako v letech 2018 a 2019. Druhý rok byl v čele trenérského tandemu Hynek Čapka. Tým je plný reprezentantů všech věkových kategorií, další extraligovou sezónu si přidal Pavel Budský, dařilo se také zahraničním posilám, které patřily k nejlepším v soutěži. Drakům se dařilo v Poháru C.E.B ve Francii, který dokázali vyhrát a zajistit tak českému baseballu dvě místa v Champions Cupu v roce 2022.

V ZČ Extraligy skončili s bilancí W-L 18-9 na 2.příčce, v TOP6 se mu podařilo díky lepšímu poměru vzájemných utkání s Arrows před svého ostravského soupeře posunout a do semifinále postoupit z prvního místa. V semifinálové sérii vyhráli Draci nad Hlubokou sérii 2-0 (6:2, 6:1). V Czech series tentokrát brněnský tým na ten ostravský nestačil - vyhrát dokázal pouze úvodní duel a pozdějšímu Mistru Extraligy podlehl v sérii 1-3 (3:2, 1:4, 2:9, 3:8).

 

Jak z vašeho pohledu hodnotíte extraligovou sezónu 2021?
Můj pohled na tuto sezonu je smíšený. Ze začátku jsme nepodávali nejlepší výkony, v TOP 6 a v semifinále jsme hráli dobře, ale pak bohužel přišla prohra ve finále a tu už nehodnotím tak pozitivně.

Co se vám nejvíce podařilo?
Nejvíc asi vybojování pohárové A skupiny pro Českou republiku. Do týmu jsme také dobře zapracovali mladé hráče.

Jak se vám letos Extraliga celkově líbila?
Mně se to celkem líbilo, jen program byl na můj vkus trošku zhuštěn. V červenci jsme odehráli 17 zápasů. Bylo to teda i s pohárem, ale už se mi to zdá dost.

Co vás letos v Extralize nejvíce překvapilo?
Nejvíc mě překvapil výkon Hluboké.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Někteří už započali individuální přípravu, ale týmová příprava začala 1.listopadu a nejvíc se chceme zaměřit na pálku a běhání po metách.

Nejlepší hráči Draků Brno v roce 2021:
základní část
pálkař (podle BA) - Pavel Budský .338; Adam Hajtmar .337
nadhazovač (podle ERA) - Radim Choust 1.02
TOP6
pálkař (podle BA) - Eugene Helder .438; Pabel Manzanero .413
nadhazovač (podle ERA) - Omar Hernandez 1.88
play-off
pálkař (podle BA) - Pabel Manzanero .409
nadhazovač (podle ERA) - Radim Chroust 2.37

Starší články