>

Hodnocení sezóny 2021 - Eagles Praha

Evženie Votinská, 16.11. 2021 Extraliga

Eagles Praha získali po roční odmlce opět extraligovou medaili, po stříbru v roce 2019, má bronzovou barvu. Tým, který byl mixem velmi zkušených hráčů a mladých nadějí, opět vedl jako manažer Vladimír Chlup. V ZČ skončil pražský zástupce na 3.místě s bilancí W-L 17-10 a lehce aktivním skóre 155:134. I po TOP6 obsadili Eagles stejnou pozici a postoupili tak do semifinále s Arrows Ostrava, se kterými prohráli po dvou těsných výsledcích (2:3, 6:7) v sérii 0:2. 

Sezónu hodnotil Vladimír Chlup:
Jak z vašeho pohledu hodnotíte extraligovou sezónu 2021?
Z pohledu Eagles se dá hodnotit sezona 2021 se smíšenými pocity - výsledkově jsme ukázali, že patříme mezi tři nejlepší kluby v ČR, přesto semifinálová prohra s pozdějším vítězem Arrows, kdy obě utkání rozhodl jeden bod, bolela hodně.

Co se vám nejvíce podařilo?
Podařilo se začít přetvářet kádr, prostor více než kdy jindy dostali mladí, kteří od příští sezony zahájí novou kapitolu klubu.

Jak se vám letos Extraliga celkově líbila?
Extraliga byla kvalitní soutěží, kdy do posledního hracího víkendu základní části bylo na postup do TOP6 vícero kandidátů. Na můj vkus ale stále hrajeme málo zápasů a pak se to na mezinárodních soutěžích projevuje.

Co vás letos v Extralize nejvíce překvapilo?
Překvapilo mne trochu vystupování některých týmů - na jedné straně se všichni stále více chlubíme postupně lepším a profesionálnějším přístupem, na druhé straně ale chceme omlouvat svoje chyby na hřišti i mimo ně obhajováním se, že fungujeme v amatérských podmínkách - obojí podle mě nejde.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
S přípravou začneme v listopadu podle již zajetého scénaře tak, aby na jaře vylezli hráči zase o něco silnější a rychlejší.

Nejlepší hráči Eagles Praha v roce 2021:
základní část
pálkař (podle BA) - Matěj Hejma .364; Andrew Cosgrove .362
nadhazovač (podle ERA) - Carson Goldsmith 1.46
TOP6
pálkař (podle BA) - Marek Chlup .409; Martin Laube .391
nadhazovač (podle ERA) - Tomáš Duffek 3.03
semifinále
pálkař (podle BA) - Marek Chlup .500
nadhazovač (podle ERA) - Tomáš Duffek 2.45

 

 Starší články