>

Hodnocení sezóny 2021 - Tempo Praha

Evženie Votinská, 09.11. 2021 Extraliga

Hráči Tempa Praha obsadili v roce 2021 v Extralize 5. příčku, polepšili si tedy oproti předchozím dvěma letům o jedno místo a vyrovnali tak zatím nejlepší postavení z roku 2018. Klub přivedl před sezónou do soutěže izraleského reprezentanta a pozdějšího účastníka OH v Tokiu nadhazovače Joe Wagmana. Do týmu opět zapracovával mladé odchovance, účastníky mládežnických evropských šampionátů. Jeho nejviditelnější postavou byl ale nadhazovač a také pálkař Marek Minařík.
V ZČ skončilo Tempo šesté s bilancí W-L 13-14 a aktivním skóre 151:139, v TOP6 si polepšilo na konečné 5.místo, když se dostalo před Hrochy Brno, a mělo stejnou bilanci W-L 6-9 s nováčkem soutěže z Hluboké. O tom, že pražský celek opět nebude v semifinále rozhodly zejména dvě porážky v sérii s Hlubokou.

Sezónu hodnotil manažer týmu Lubomír Čuhel:
Jak z vašeho pohledu hodnotíte extraligovou sezónu 2021?
Konečné umístění na pátém místě nevnímáme jako úspěch, ale za celkový herní projev se určitě nemůžeme stydět. Podařilo se nám upevnit naší pozici a ukázat, že v TOP6 se s námi musí počítat. Během sezóny jsme úspěšně plnili dílčí cíle a to platilo až do posledních dvou víkendů TOP6. První klacek pod nohy jsme si hodili sami, když jsem do klíčových zápasů pro disciplinární prohřešek musel měnit startující sestavu. Pravděpodobně i to vedlo k prohře série s Hlubokou 1-2. V následném boji na dálku se nám bohužel ani jednou nepodařilo ve vyrovnaných zápasech porazit z poháru rozehrané Draky a brány semifinále se nám o 1/2 zápasu uzavřely. 

Co se vám nejvíce podařilo?
Dlouhodobě jsme se v minulosti trápili s útokem, zejména úspěšností s běžci ve skórovací pozici. To jsme letos prolomili, v TOP6 jsme skórovali 87 bodů, stáhli 77 RBI a s BA .284 skončili pouhé čtyři body za druhými Draky. 

Jak se vám letos Extraliga celkově líbila? 
Soutěž byla dle očekávání před zúžením na osm týmů na vysoké úrovni. Nikdo nechtěl sestoupit a když už navázal spolupráci s profi hráči, tak chtěl bojovat o titul. Nešťastné bylo, jak ligu a rozpočty oddílů ovlivnilo rozhodnutí ministerstva vnitra o neudělení dlouhodobých víz zahraničním hráčům. Některé týmy musely hráče dokonce vyměnit, minimálně to znamenalo přidanou administrativní a finanční zátěž v kritickém období sezóny - přelom základní části a TOP6. Stále byla v lize vidět spousta mladých hráčů, kteří se možná i díky loňským proti-pandemickým opatřením dostali do nadhazovacích rotací a našli i místo v line-upu. Svátkem pak byla finálová série Arrows a Draků, byl to špičkový baseball.

Co vás letos v Extralize nejvíce překvapilo?
Překvapením, které již bylo několikrát zmiňováno je určitě úspěch nováčka soutěže Sokola Hluboké. Jejich strategie  z mého pohledu prioritně zaměřená na elitní nadhazovací rotaci, měla i přes nedostatky v ostatních disciplínách úspěch. Zrealizovat takto rychlou proměnu celého týmu je úctyhodné.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Se zimní přípravou začneme tradičně na začátku listopadu. Chceme do týmu začlenit nové mladé hráče a větší pozornost budeme oproti minulým odbobím věnovat rozvoji rychlosti a psychické přípravě.

Nejlepší hráči Tempa Praha v roce 2021:
základní část
pálkař (podle BA) - Marek Minařík .365; David Vohánka .352
nadhazovač (podle ERA) - Joseph Wagman 1.80; Marek Minařík 1.84
TOP6
pálkař (podle BA) - David Vohánka .400, Marek Minařík .356
nadhazovač (podle ERA) - Joseph Wagman 2.40; Marek Minařík 2.63

 

Starší články