>

Hodnocení sezóny 2021 - Hroši Brno

Evženie Votinská, 05.11. 2021 Extraliga

Hroši Brno i v roce 2021 postoupili do TOP6, ale opět se nedostali do zápasů o medaile a nakonec skončili na 6.místě. V ZČ skončili na 5.příčce s bilancí W-L 14-13, v TOP6 se jim pak už tolik nedařilo a získali pouze 3 vítězství, když porazili Draky, Eagles a Hlubokou. První sezónu strávil na lavičce Hrochů Alexander Derhak, poprvé v novém dresu působil také nadhazovač Lukáš Hlouch. Tým pravidelně zásobuje reprezentační týmy, jeho hráč Vojtěch Menšík podepsal kontrakt s týmem MLB Los Angeles Angels. Na MS U23 se podívali Jan Kalandra, Jan Pospíšil a Daniel Ondroušek.

Hodnocení sezóny od trenéra Alexe Derhaka
Jak z vašeho pohledu hodnotíte extraligovou sezónu 2021?
Věřím, že to byl rok velkého nabrání zkušeností pro naše mladé hráče i trenérský kádr.

Co se vám nejvíce podařilo?
Měli jsme nejmladší tým v celé lize a pouze jednoho importa, a přesto jsme se pohodlně dostali do TOP6 a i tam hráli vyrovnané zápasy v té nejtěžší části sezóny.

Jak se vám letos Extraliga celkově líbila?
Celkově byla letos Extraliga nabitá. Nehledě na to, s kým jsme hráli, čekala nás každý víkend těžká série, kterou jsme museli vyhrát. To ukazuje velice slušnou šířku kvalitních hráčů i přes velký počet klubů v Extralize.

Co vás letos v Extralize nejvíce překvapilo?
Pro mě byli největším překvapením nováčci ligy Hluboká a Jablonec. S oběma týmy jsme hráli extrémně vyrovnané série. Neříkám, že do nějaké série jdeme v automatické pozici favorita, ale takto těžké série jsem čekal a byl jsem příjemně překvapený.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Přípravu už jsme začali, na začátku října jsme se s týmem sešli a rozjeli offseason program. Do konce měsíce jedeme v americkém systému podzimní přípravy

Nejlepší hráči Hrochů Brno v roce 2021:
základní část
pálkař (podle BA) - Michal Ondráček .478
nadhazovač (podle ERA) - Martin Grundmann 3.50
TOP6
pálkař (podle BA) - Lukáš Trunkát .382; Michal Ondráček .350
nadhazovač (podle ERA) - Matyáš Němčanský 4.82

Starší články