>

Hodnocení sezóny 2021 - Nuclears Třebíč

Evženie Votinská, 02.11. 2021 Extraliga

Na další extraligovou sezónu se mohou chystat Nuclears Třebíč. Ani tentokrát sice nepostoupili do TOP6, ale v následující Nadstavbě o Extraligu byli stoprocentní, zvítězili ve všech 10 zápasech a skončili na 1.místě. Nový trenér Jeff Barto dokázal v konci soutěže dobře skloubit mladé trebíčské hráče se zahraničními posilami, ze kterých vynikal zejména Ryan Johnson, jenž kraloval jak na pálce, tak na nadhozu. 
Tým skončil v ZČ na 7.příčce s bilancí W-L 11-16, v Nadstavbě pak jasně 10-0. Nadhazovač Lukáš Pacal reprezentoval v kategorii U23.

Sezónu hodnotil předseda klubu Jan Urbánek:
Jak z vašeho pohledu hodnotíte extraligovou sezónu 2021?
Bohužel se nám nepodařilo splnit cíl postupu do play-off, i když nás od něj dělilo jen pár vítězných utkání. Je to škoda, protože letos jsme postupu hodně věřili. Hlavním cílem ale bylo udržení
extraligové příslušnosti. Tento cíl se podařilo naplnit, což považujeme za velký úspěch. A to zejména v sezóně, kdy se extraliga snižuje na 8 týmů. 

Co se vám nejvíce podařilo?
Nejvíce se nám vydařil vstup do extraligového ročníku a závěr s udržením extraligové příslušnosti 2022. 

Jak se vám letos Extraliga celkově líbila?
Celkově se jednalo o velmi zajímavý ročník. Opět se hrálo s cizinci, kteří pomáhají zvednout úroveň soutěže. V Třebíči je řada velmi mladých hráčů, kteří se mohou od importů ledacos naučit. Zajímavé bylo vyvrcholení extraligového ročníku s vítězným koncem pro Arrows.  

Co vás letos v Extralize nejvíce překvapilo?
Překvapením byla suverénní jízda Hluboké jako extraligového nováčka a zpětný postup Techniky do ročníku 2022.  

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Příprava již běží. Důležité je angažmá Jeffa Barta i na další sezónu jako hlavního trenéra. Pracovat budeme jako každý rok zejména s mladými hráči. Zaměřujeme  se na výchovu nadhazovačů a zlepšení pálkařských dovedností. 

 

Nejlepší hráči Nuclears Třebíč v roce 2021:
základní část
pálkař (podle BA) - Walsh Braden .404
nadhazovač (podle ERA) - Ryan Johnson 1.78
nadstavba o EXL
pálkař (podle BA) - Ryan Johnson .500
nadhazovač (podle ERA) - Justin Revels 1.29,

Starší články