>

Hráč a nadhazovač týdne 2021

Evženie Votinská, 04.10. 2021 Extraliga

Letos jsme pro naše fanoušky připravili novinku v podobě možnosti hlasování o nejlepšího hráče a nadhazovače týdne, které probíhalo prostřednictvím Instagramu baseballczech. Vybíralo se vždy ze dvou hráčů v každé kategorii, kteří byli nominováni na základě statistik z hracího týdne. Z oddílů nemají zastoupení pouze Hroši a Kotlářka, nejvíce hráčů měli Arrows.

Hráč týdne
Vítězství si odneslo celkem 12 různých hráčů a jedině Petru Čechovi se to povedlo dvakrát. Petr se před touto sezónou vrátil do svého mateřského klubu Arrows Ostrava, aby s ním získal mistrovský titul a povedlo se. Sezónu zakončil s pálkařským průměrem BA .369, 58 hity a 70 staženými body.

Hráči týdne: Ryan Johnson (Nuclears), Matěj Menšík (Arrows), Phil Steering (Tempo), Tyler Smith (Arrows), Petr Čech (Arrows), Walsh Braden (Nuclears), Michal Kubina (Blesk), Martin Mužík (Hluboká), Marek Minařík (Tempo), Pabel Manzanero (Draci), Brett Holtz (Arrows), Jakub Malík (Arrows)

Nadhazovač týdne
Zde dostalo nejvíce vašich hlasů 10 různých hráčů. Dvakrát to byl Marek Minařík, a dokonce třikrát Jan Novák. Honza přestoupil před startem sezóny z Kotlářky do týmu nováčka Sokola Hluboká a hned se stal jednou z jeho významných posil a tváří. Sezónu zakončil s ERA 1.38, 92 strike outy a 72 odházenými směnami. Vytvořil o setinu nový rekord ve statistice počtu strikeoutů na devět směn. Ten původní držel 23 let Roger Deago, jenž hrál Extraligu v dresu Techniky Brno a v letech 1997 a 1998 byl vyhlášen nejlepším nadhazovačem Extraligy. Nový rekord je tak nyní 14,77 SO na 9 směn.

Nadhazovači týdne: Jan Novák (Hluboká), Ryan Johnson (Nuclears), Luis Rengel (Olympia), Matěj Satoria (Arrows),  Martin Grundmann (Eagles), Marek Minařík (Tempo), Justin Revels (Nuclears), William Parsons (Hluboká), Tomáš Duffek (Eagles), Michal Kovala (Arrows)

Nesmíme zapomenout na dva hráče, kteří se dostali do obou kategorií. Byli to Ryan Johnson z Nuclears Třebíč a Marek Minařík z Tempa, tomu se to dokonce podařilo v jednom týdnu (28.6.-4.7.)!
Ryan posílil Nuclears před touto sezónou, když se do povědomí zapsal vítězstvím v homerun derby na PBT v roce 2020. Na nadhozu skončil sezónu s ERA 1.78, 79 SO a 60,2 odehranými inningy. Na pálce s BA .333, starty ve 23 utkáních a 22hity.
Marek měl skvělou sezónu a byl velkou oporou svého klubu. Na kopci letos odehrál 109.1 směn, což je nejvíce ze všech nadhazovačů a rovněž jeho 139 strikeoutů je letos nejvíce ze všech, ERA pak měl na hodnotě 2.14. Na pálce kraloval všem extraligovým hráčům v počtu homerunů, kterých zvládl celkem 14, jeho sezónní batting se zastavil na čísle .362 a 59 hitech. Více o jeho letošních excelentních výkonech si můžete přečíst v článku na baseball-stat.cz zde

Starší články