>

Finálové ohlasy

Evženie Votinská, 24.08. 2021 Extraliga

Již čtyři dny mají hráči Arrows v držení letošní mistrovský pohár a zlaté medaile. Někteří z aktérů Czech Series nyní bojují v reprezentačním dresu na ME U23, jiní se připravují na ME mužů a někteří čerpají zaslouženou dovolenou. 

Pro titul si šel do Ostravy Petr Čech, hráč, jenž v tomto týmu vyrostl, posléze hrál za Draky Brno, se kterými získal 2 tituly, aby se vrátil zpět do Ostravy a opět zvedl nad hlavu pohár pro vítěze. Jak viděl Czech Series i celou sezónu? "Ve finále jsme vyhráli, jelikož jsme byli lepší ve všech aspektech. Obrana udělala minimálně chyb, naši startéři vydrželi na kopci mnohem déle, než startéři Draků a tím nám ulehčili práci z bullpenu. Do útoku se zapojil aktivně celý lineup i kluci co přišli z lavičky. Draci nás předčili v homerunech a ponechání běžců ve skórovací pozici. Startérům i s obranou patří velký dík, jelikož povolit max. 3 body Drakům, je super, a to jsme kolikrát utekli hrobníkovi z lopaty. Bohužel pro Draky, nedokázali využít skórovacích situací a chyběl jim tam jeden odpal, který by některý zápas zvrátil na jejich stranu. Zato náš útok byl kvalitní a i za stavu dvou outů bez běžců na metě jsme jim dokázali naložit. Nejvíc nás trápili Manzanero a Grande Paolo, ale i zbytek týmu Draků má vysokou kvalitu, nedokázal však poskládat hity správně za sebou," hodnotil nejlepší pálkař Olympijské kvalifikace v roce 2019 finálovou sérii.


Začátek soutěže ostravskému klubu tolik nevyšel, ale postupně se rozehrával: "Pokud hodnotím celou sezónu, tak po druhém víkendu, kdy jsme prohráli s Eagles, i když jsme dali 9 bodů, jsem nám moc nevěřil. Ale když jsem zhodnotil, že jsme jeden z mála týmů, jenž nemá kvalitní zázemí na trénink v zimě, tak jsem počítal, že nám to bude chvíli trvat. V průběhu sezóny HC Boris sehnal bílého Jihoafričana, židovského kluka z New Yorku a vidláka z Texasu. Dle statistik ti kluci nebyli dobří, ale tito borečci výborně zapadli do našeho týmu, dominovali, a byli důležitou součástí úspěšné sezóny." Arrows ZČ vyhráli s bilancí W-L 21-6 a skvělým pálkařským průměrem .343, v TOP6 skončili druzí se stejnou bilancí W-L 11-4 jako Draci. "ZČ vypadla pro nás výborně, ale jediné, co nás mrzelo bylo, že v rozpisu hrál 2.tým ze základu s 1. dvakrát doma. To znamenalo, že jsme ztratili výhodu domácího prostředí, kde jsme prohráli jediný zápas. TOP6 se hrála až do konce a nikdo do posledního zápasu nevěděl, jak bude vypadat semifinále. My jsme šli z druhého místa na Eagles, kteří se výborně roezhráli a oba zápasy skončily o bod. Chtěl bych jim pogratulovat k výborné sezóně, jelikož po prvním víkendu je všichni odepsali."
Arrows se mohli po roční přestávce radovat a Petru Čechovi se tak splnilo to, kvůli čemu se do svého klubu vracel: "Sezóna dopadla pro nás titulem, co ž bylo podle mého názoru i při pohledu do statistik zasloužené. Za letošní rok bych chtěl poděkovat celému týmu, mladým i starším hráčům, našim importům, kteří mezi nás výborně zapadli, Matěji Menšíkovi, Jakubu Vojákovi, kterí přišli na několik zápasů na hosotvání a byli důležitou součástí týmu. Samozřejmě Aleši Navrátilovi, který nás koučoval na třetí metě. Obrovské díky patří našemu HC Boriskovi Bokajovi, jenž se musel starat o takovou bandu náladových charakterů, které byste těžko hledali. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat městu Ostrava za podporu, našemu vedení klubu Arrows a našim divákům. Ti nás podporovali během sezóny a ve finále nás plný dům hnal dopředu dopředu a nenechal nás nic vypustit. P.S. mým spoluhráčům: Nemáte zač!," zakončil své hodnocení sezóny tradičně nestandardně Petr Čech.

 

Jedním z mladíků v letošním mistrovském týmu byl nadhazovač Matyáš Pjontek: "Sezóna byla pro mě celkem dlouhá, líbilo se mi, ze jsem dostal dost příležitosti si zahrát. V týmu po celou sezónu byla dobra atmosféra a nálada, ke konci už byla trochu znát únava. Celkově se mi sezóna líbila a jsem rád, ze jsem mohl být součástí cesty za titulem."

Drakům se samozřejmě hodnotí rok 2021 hůře. Takto ji a Czech Series viděl pro web draci.cz trenér Hynek Čapka: "Splnili jsme dva předsezónní cíle, postoupili jsme do finále a dokázali vyhrát na  C.E.B. Cupu a postoupit do A skupiny. Z tohoto pohledu hodnotím sezonu relativně pozitivně. Ve fináli jsme udělali moc nenápadných chyb. Všechny nás stály body a bohužel ti hráči, kteří nás drželi většinu sezóny,udělali chyby v tomto zápase. Když chceme vyhrávat, tak se to nesmí stávat. Nám se to bohužel stalo a zaplatili jsme za to, teď už s tím nic neuděláme. Atmosféra byla suprová. Jak u nás, tak v Ostravě to da dalo zápasům nový rozměr. Fanoušci byli slyšet a věřím, že už se s nimi nebudumeme muset loučit."

Své hodnocení Czech Series pak přidal i Martin Kalábek, vnější polař Draků Brno: "Myslím, že rozhodly maličkosti. Proti Arrows jsou to vždycky vyrovnané zápasy, ve kterých může rozhodnout jeden odpal nebo jedna chyba. V této sérii se to ukázalo. Náš styl hry je založen hlavně na výborné obraně, a to senám v Czech series bohužel nepovedlo potvrdit. Na druhou stranu Arrows předvedli výborné výkony jak na nadhozu, tak na pálce a uričtě si letošní titul zasloužili. Už se těším na příští rok, kdy si pohár vezmeme zpátky do Brna."

Fotogalerie z posledního utkání od Ladislava Svěnčíka zde, reportáž ČT i s ohlasy Jakuba Malíka a Aleše Navrátila zde

 

Starší články