>

Arrows jsou Mistry republiky pro rok 2021

Evženie Votinská, 20.08. 2021 Extraliga

Arrows Ostrava dokázali porazit Draky Brno ve čtvrtém utkání 8:3 a vyhráli letošní Czech Series 3-1 na utkání. Draci neprolomili letošní nezdary na ostravském hřišti a končí tak na 2. místě. Arrows celé utkání vedli, zvládli i těžší chvíli, kdy Draci snížili na rozdíl jednoho bodu a získali svůj třetí mistrovský titul v historii.

Ostravský levoruký startér Alec Lemmon začal utkání skvěle dvěma strike outy, třetí aut pak přidala obrana. Naopak Radimu Chroustovi se vstup do zápasu tolik nevydařil. Lead off Arrows Jakub Kubica trefil svůj sedmý hit v sérii a po odpalu Holtze přinesl svému týmu první bod. Ten druhý přidal Radim Novotný, a domácí tak vstoupili do utkání výborně. Jejich tlak trval i ve druhé směně, a opět znamenal dva doběhy. Na mety se v téže hře dostali i Draci, ale svou šanci v zisk bodu neproměnili. Až třetí a čtvrtý inning se podařilo Radimu Chroustovi nepustit žádného pálkaře na metu. Jeho spoluhráči naopak poprvé skórovali, i když z plně obsazených met určitě chtěli vytěžit více. 

Ke zvratu v utkání se obhájci titulu nadechli na začátku 5.inningu, kdy díky homerunu Pabela Manzanery stáhli dva body a snížili stav utkání na 3:4. Odpověď domácího týmu ale byla jasná, a naděje brněnského týmu hned zchladila - plné mety a trefení Smithe znamenalo pátý doběh, chyba pole Draků pak druhý, a stav zápasu 6:3 ve prospěch Arrows. 

Do 6. směny nastoupil na nadhoz Ondřej Satoria a tři rychlé auty vnesly do řad domácího týmu klid. Také Draci vystřídali nadhazovače, na kopec se postavil Martin Schneider. Tomu se ale tolik nevedlo. Po dalším hitu Kubici sice přišel strike out Novotného, ale následný homerun Jakuba Malíka znamenal další dva body ve prospěch ostravských a navýšení skóre na 8:3. Schneider se následně na nadhozu našel, během dvou směn rozdal 4 strike outy a dal tak sobě i spoluhráčům šanci na srovnání skóre.

Závěrečný tlak Draků se však nekonal. Ondřej Satoria rozdal v 8. inningu tři strike outy, v 9. zahrála obrana Arrows double play a závěrečný nepovedený odpal zvládl zpracovat Brett Holtz.

Zklamání po zápase neskrýval matador nejen dračího, ale také českého baseballu Pavel Budský: "Chtěli jsme samozřejmě vyhrát a posunout sérii dál, ale nepodařilo se nám to. Myslím, že nadhazovačům se někdy nepodařilo hodit ten správný nadhoz a soupeř to hned trestal," řekl bez prostředně po zápase.

Naopak velká radost sršela z Michaela Vykoukala: "Je to úžasné, vždycky je to úžasné vyhrát a speciálně před domácíma fanouškama," radoval se catcher ostravského týmu a pokračoval: "Byl to po boji, ale jak jsme na konci ukázali, byli jsme lépe připraveni a dotáhli  to do vítězného konce. Věděli jsme, že se jim dokážeme vyrovnat na nadhozu i v obraně a sérii vyhrála naše útočná hra a důležité odpaly, ve chvílích, kdy jsme to potřebovali."

Za fotografie děkujeme Ladislavu Svěnčíkovi

 

Starší články