>

Kdo získá mistrovský titul?

Evženie Votinská, 19.08. 2021 Extraliga

Czech Series má za sebou již tři utkání a Arrows Ostrava jsou pouze jednu výhru od zisku mistrovského titulu. Úvodní duel s Draky na MBS sice prohráli 2:3, když jejich srovnávací bod byl na začátku 9. směny vyautován na domácí metě, ale další v dalších dvou utkáních zvítězili 4:1a 9:2. Obhájce loňského titulu tak musí v pátečním střetnutí v Ostravě vyhrát, aby si vysloužil páté domácí utkání a udržel naději na celkovou výhru v Extralize.

"Bude to těžké a náročné. Letos jsme Arrows na jejich hřišti ještě neporazili. Musíme to zlomit. Věřím, že sérii vrátíme do Brna, nesmírně by jí to slušelo," říká před pátečním zápasem trenér Draků Hynek Čapka. Po prvních třech duelech měli trenéři ještě několik dní na příp. doladění formy. "Přes týden jsme dolaďovali drobnosti tak, abychom mohli zúročit celosezónní dřinu a potěšili naše fanoušky, kteří nás podporovali," potvrzuje Aleš Navrátil z Arrows. Draci jsou jistě z prvního hracího víkendu zklamáni, ale podle vyjádření Hynka Čapky se žádné velké změny pro následující utkání nechystají: "Budeme vždy sázet na to, co nám fungovalo. Teď už to není o nějaké změně taktiky, spíše o tom, jak se s tím vypořádají jednotilví hráči. My jim každopádně vytvoříme co nejlepší atmosféru." 

Na pálce se zatím v sérii nejvíce daří Jakubu Kubicovi se 6 hity a BA .500, za plot se trefili Pavel Budský a Pabel Manzanero. Ani bod "nepustil" Radim Chroust, nejvíce strike outů rozdal Alec Lemmon (8). 

Oba trenéři si pochvalují finálovou atmosféru, kdy oba tábory mohutně podporují jejich fanoušci. "Atmosféra celého finále je úžasná. Myslím, že to všichni vnímáme a užíváme si to," říká Čapka a Navrátil ho doplňuje: "Doufám, že nás naši skvělí fanoušci v pátek poženou k vítězství."

Na nadhozu by měli v pátek startovat Alec Lemmon a Radim Chroust. Páteční zápas rozhodují Jiří Kroupa, Tomáš Špilauer, Roman Drápal a Filip Havlík, příp. sobotní duel Marek Vičar, David Kulhánek, Miroslav Kaigl a Jiří Kroupa.

Utkání budou opět streamována, i z Ostravy z více kamer, komentátorem tentokrát bude Ján Jabrocký (milujemebaseball), všechny odkazy najdete na tv.baseball.cz. V pátek začínáme v 19:00 hod., v sobotu příp. ve 13:00 hod.

 

Starší články