>

Arrows jsou výhru od zisku titulu

Evženie Votinská, 15.08. 2021 Extraliga

Arrows zvítězili ve třetím utkání Czech Series na půdě Draků 9:2 a dostali se tak do vedení v celé sérii 2:1.

Třetí duel rozhodla třetí směna, ve které hosté získali 5 bodů a vypracovali si, v té době čtyřbodový náskok. Jako startující nadhazovači se představili Omar Conoropo a Boris Bokaj. Domácí šli hned v úvodu do vedení, když po singlu Budského doběhl na domácí metu Martin Schneider. Další změna skóre nastala až ve zmiňované třetí hře. Ta přitom začala pro v obraně pro Draky dvěma jednoduchými auty. Pak však přišla série šesti hitů v řadě a pět stažených bodů. Domácí zvládli následně snížit po homerunu Pavla Budského, avšak to bylo z jejich strany bodově vše. Ostravští naopak přidali do konce utkání další body a jdou do další části Czech Series se dvěma výhrami. Ve vysoké výhře jim nezabránilo ani dvojí střídání dračího nadhozu, kdy nejdříve nastoupil David Mergans a posléze ještě Jan Vašourek. To Boris Bokaj  vydržel  na kopci 8 směn, zápas zavřel, stejně jako v sobotu, Michal Kovala.

"V pátek jsme dlouho hledali recept na dračí nadhozy a nedařilo senám stáhnout běžce. Ve druhém utkání jsme si nechtěli nechat soupeře odskočit. Podařilo se nám dostat do vedení, které jsme dobrou obranou a nadhozem udrželi. nedělní zápas byl byl hodně vyčerpávající a záleželo na tom, kdo měl více sil. Nám se podařilo udělat si dobrým útokem náskok, který jsme postupně navyšovali. Obrana navíc v čele s nadhozovačem držela soupeře zkrátka až k vítěznému konci," hodnotil první tři utkání Czech Serie ostravský Jakub Kubica, který měl samozřejmě dobrou náladu: "A jsme stále hezčí, jak již řekl Petr Čech," zdůraznil další hledisko, které by mělo letos ve finále převážit výhodu na stranu Arrows.

Čtvrté střetnutí je na programu v pátek 20.8. v Ostravě od 19:00 hod., příp. pátý duel se hraje v sobotu 21.8. od 13:00 hod. na MBS.

Starší články