>

Arrows srovnávají na 1:1

Evženie Votinská, 14.08. 2021 Extraliga

Druhé utkání letošního ročníku Czech Series přineslo srovnání série na 1:1 po výhře Arrows v domácím prostředí v poměru 4:1. 

První body duelu padly tentokrát až ve 4.směně, kdy oba týmy skórovaly jednou. Startujícími nadhazovači tentokrát byli za Arrows Alec Lemmon a za Draky Filip Čapka. Páteční vítězové a obhájci titulu se ujali vedení po homerunu Pabela Manzanera, ale neradovali se z něj dlouho. Srovnání přišlo vzápětí. Radim Novotný trefil dvoumetový odpal, posun zajistila hra Holtze a bod sebeobětovací odpal Čecha. Ostravští zvyšovali postupně tlak a dostali se do jednobodového vedení. Draci tak sáhli ke střídání nadhozu již po v 6.směně, při obsazené metě a bez zahraného autu. Čapku nahradil Furko, ale čisté konto se mu udržet nepodařilo. Arrows po doublu Malíka, sebeobětovacím odpalu Vykoukala a dalším hitu Šmoldase stáhli dva body a upravili skóre utkání na 4:1 ve svůj prospěch. 

Čisté konto naopak už do konce utkání udržel Jan Vašourek. Draci zabrali v 8. inningu na vystřídavšího Matěje Satoriu, když po hitech Adama Hajtmara, Heldera a úmyslné metě zdarma pro Manzanera obsadili všechny mety. Satoria byl tak střídán Michalem Kovalou, jenž už si s dalšími útočnými výpady brněnského týmu poradil.

Utkání tak skončilo 4:1, Arrows si touto výhrou vybojovali další domácí utkání. Třetí zápas je na programu v neděli v Brně na MBS od 13:00 hod., stream budou opět komentovat Martin Calus a Jiří Vlach. Dívat se můžte na tv.baseball.cz

 

Starší články