>

Draci se po dramatické koncovce ujímají vedení 1:0

Evženie Votinská, 13.08. 2021 Extraliga

První výhru v Czech Series berou po dramatickém závěru Draci Brno. Ti se ujali vedení v utkání třemi body v první směně. V koncovce zápasu Arrows v útoku zatlačili, naplnili mety, donutili soupeře ke dvojímu střídání na nadhozu, ale aut na domácí metě jejich snažení zastavil na pouhých dvou dobězích.

Na kopec se jako startující nadhazovači postavili reprezentanti Radim Chroust a Ondřej Satoria. Ten měl v úvodu daleko více práce. Dubový a Helder se dostali po hitech na metu, Conoropo dostal úmyslnou metu zdarma, což se ale ostravským nevyplatilo. V pořadí třetí hit Draků z pálky Přemka Chrousta, meta zdarma pro Pavla Budského a další hit Kalábka nastavili skóre zápasu na 3:0 pro domácí. Po této "divočině" v první směně začali oba nadhazovači kralovat. Prvním pálkařem Arrows, který se dostal na metu, byl ve 4.inningu Jakub Kubica, jenž nakonec v zápase odpálil dva hity. Úřadovat začal i Satoria, který společně s obranou nepustil na metu celkem 15 hráčů Draků v řadě a nakonec odházel celé utkání. 

Radima Chrousta, jenž během 7 směn dovolil Arrows pouze 5 hitů a rozdal 7 strike outů,  vystřídal do 8. inningu mladý David Mergans a vedl si skvěle, když se žádný z hráčů Arrows nedostal na metu. To Draci měli v 7. a 8. směně šance na skórování, ale dvě zahrané double play ostravské obrany jim v navýšení náskoku zabránily. 

Mergans začal na nadhozu také poslední směnu, ale po metě zdarma pro Jakuba Malíka byl vystřídán Omarem Conoropem. Tento tah ale dračím trenérům nevyšel. Hity Holtze a Čecha znamenaly obsazení všech met bez autu a naději nejen na srovnání průběžného výsledku. Na prkno se tak postavil přímo ze spojky Martin Schneider a dokázal dvěma strike outy na Michalea Vykoukala i střídajícího Jakuba Grepla dostat výhodu opět na stranu domácích. Při dvou autech a všech obsazených metách se pak podařilo odpálit hit do středního pole rovněž střídajícímu Martinu Šmoldasovi. Pro bod dokázali doběhnout Malík a Holtz, Čech už byl ale po příhozu Adama Hajtmara přes Pavla Budského na domácí metě aut.

Draci tak vstoupili do letošní Czech Series vítězně, stejně jako vloni, kdy získali titul po výhře 3-1 na zápasy. Reportáž ČT zde

Druhé utkání se hraje v sobotu v Arrows Parku od 16:00 hod., startujícími nadhazovači by měli být Alec Lemmon a Filip Čapka. Stream můžete sledovat na tv.baseball.cz

Starší články