>

O semifinalistech rozhodne až poslední víkend

Evženie Votinská, 29.07. 2021 Extraliga

Poslední hrací víkend TOP6 rozhodne o definitivním složení semifinálových dvojic. Ze šesti účastníků jsou mimo hru pouze Hroši Brno. Ti s pouhými třemi výhrami obsadí v letošní Extralize konečné 6. místo.

Relativní jistotu postupu do zápasů o medaile mají Eagles Praha, kteří jsou s bilancí W-L 8-7 momentálně na 3.místě. K možné účasti v zápasech TOP4 jim určitě pomohla výhra nad Draky Brno v minulém kole. Výborný výkon podal reprezentační nadhazovač Tomáš Duffek, jenž si vítěznou complete game bez obdrženého bodu vysloužil vaše hlasy a výhru v anketě o nadhazovače týdne. Hráčem týdne se pak stal ostravský Brett Holtz.

Vekou bitvu svedli minulý víkend Tempo a Hluboká, mezi kterými se bude nejspíše rozhodovat o čtvrtém účastníku semifinále. Dvě těsné výhry pro nováčka znamenaly vítězství v sérii, tedy lepší výchozí pozici v případě rovnosti W-L po konci TOP6. Tempo má totiž horší bilanci také s Eagles.

Poslední dvojice, které se v TOP6 utkají, jsou následující: Draci vs. Tempo a Arrows vs. Hluboká. Loňští finalisté, tedy Arrows a Draci mají stejný poměr W-L 8-4 a výhodu dvou utkání na domácím hřišti, obhájci titulu navíc lepší vzájemnou bilanci s Arrows i s Eagles.

Draci úspěšně absolvovali CEB Cup a vyhráli sérii s Eagles, byť se dost nadřeli. Tempo vybojovalo důležité nedělní vítězství nad Hlubokou, které ho udrželo ve hře. Do prvního vzájemného utkání určitě oba soupeři postaví to nejlepší co mají - není čas na něco čekat. Oporou Draků jsou kromě reprezentantů také zahraniční posily Manzanero a Helder. Tempo má Marka Minaříka, jenž řádí jak na nadhozu, tak na pálce, v posledních dnech se dařilo také Davidu Vohánkovi. Naopak už mu chybí nadhazovač Joseph Wagman, který momentálně bojuje na Olympijských hrách v týmu Izraele. Každopádně Tempo na Draky umí, porazilo je v ZČ 2-1 na utkání.

Arrows udrželi pro český baseball Champions Cup, uplynulý víkend si hladce poradili s Hrochy 3-0 na zápasy. S Hlubokou to mají ze ZČ také 3-0. Hluboká ale nemá co ztratit, jako nováček soutěže postoupila do TOP6, udržela Extraligu pro rok 2022 a už může jen přidávat šlehačku na letošní extraligový dort. Na pálce se začalo dařit Martinu Mužíkovi, ale své odvádí i další hráči. Ostravští potvrdili jak v Poháru, tak s Hrochy svou útočnou sílu. Aktuální hráč týdne Brett Holtz vévodí pálkařským statistikám TOP6 - BA .457, týmový pálkařský průměr pak stále nejvyšší v celé soutěži - BA .299. 

Pokud v pátek vyhrají Arrows i Draci, je vše jasné – oba týmy postupují, stejně jako Eagles, kteří mají lepší bilanci jak s Tempem, tak s Hlubokou. Následná utkání by pak rozhodovala už pouze o čtvrtém účastníkovi letošního semifinále.

Minitabulka vzájemných zápasů:

 

Arrows

Draci

Eagles

Hluboká

Tempo

 

Arrows

x

1 - 2

2 – 1

???

2 - 1

5-4

Draci

2 – 1

x

2 – 1

2 - 1

???

6-3

Eagles

1 – 2

1 – 2

x

2 – 1

2 - 1

6-6

Hluboká

???

1 – 2

1 – 2

x

2 - 1

4-5

Tempo

1 – 2

???

1 – 2

1 – 2

x

3-4

Série se hrají v pátek, sobotu i v neděli v totožné časy, tedy v pátek pod světly od 19:00 hod., o víkendu pak ve 13:00 hod. Sledovat je samozřejmě můžete pomocí streamů na tv.baseball.cz, příp. přes iScore.

Starší články