>

Souboj o postup do semifinále

Evženie Votinská, 22.07. 2021 Extraliga

Extraligové TOP6 se pomalu chýlí ke konci a fanoušci se mohou těšit na kompletní kolo se všemi účastníky. Vedoucí Draci mají za sebou úspěšnou pouť C.E.B. Pohárem, druzí Eagles zvládnuté série s Hrochy a Tempem. To má nyní společně s Arrows stejný poměr výher 5-4. Před pomyslnými „semifinálovými“ branami jsou zatím Hluboká a Hroši. Ti mohou na postup pomýšlet pouze v teoretické rovině.

V pátek večer bude rozehrána série mezi Eagles a Draky. Oba týmy jsou na dobré vlně, Draci vyhráli v C.E.B. poháru, Eagles zahráli dobrá utkání v Extralize a oba mají již blízko k postupu. V ZČ byli 2-1 úspěšnější obhájci titulu. Ty nyní drží pálkařsky nahoře Pabel Manazanero, momentálně nejlepší pálkař TOP s pálkařským průměrem .474. Eagles mají odehráno již 12 utkání a toto je jejich poslední hrací víkend v TOP6. „Před závěrem této části cítíme, že zůstaneme v TOP4, ale chceme to pojistit aspoň 1 výhrou. V tom sázíme na Tomáše Duffka. Sérii bereme jako přípravu na zápasy v play-off. Chceme připravit finální sestavu na nejdůležitější část sezóny,“ říká před zápasy s Draky trenér Eagles Vladimír Chlup. Série startuje v pátek na Eagles, pokračuje v sobotu od 13hod. na MBS, kde bude utkání součástí baseballového odpoledne v rámci probíhajícího ME kadetů. Diváci se mohou těšit také na pozápasové homerun derby. Poslední utkání série se hraje v neděli opět v Praze od 13:00 hod.

Druhý pohárový zástupce, Arrows, čeká série s Hrochy. Ti zatím získali pouze 3 vítězství. mají už 9 porážek a jejich naděje na postup do semifinále jsou hodně papírové. „Nic víc, než cenné zkušenosti a dobrý pocit z kvalitního baseballu z této série získat nemůžeme. Nicméně hrajeme pořád soustředěně s výhledem na výhru,“ konstatuje nadhazovač Hrochů Marek Krejčiřík. Arrows potvrdili svou extraligovou pálkařskou sílu – týmový průměr TOP6 BA.295, i v Poháru. Všichni jistě mají v paměti jejich čtyřnásobný back to back homerun. V ZČ se radovali 2x Arrows, 1 těsné vítězství vybojovali Hroši. Série začíná v pátek večer v Ostravě, kde se hraje rovněž v sobotu (13:00), v neděli se vše přesouvá do Brna do areálu U Hrocha.

Nejnapínavější bude určitě série mezi Tempem a Hlubokou. Její vítěz bude velmi blízko semifinálovým zápasům. Momentálně má Tempo bilanci W-L 5-4 a Sokolové 5-4. Příští týden čeká Tempo double s Draky a Hlubokou double s Arrows. V ZČ vyhrála Hluboká sérii 3-0, když jejich nejlepším pálkařem byl Michal Soukup se 6 hity. „První kola nadstavby ale ukázala, že TOP6 je úplně jiná soutěž než základní část. Řada týmů posílila o importy, a tlačenice o finálovou čtyřku je nesmírně vyrovnaná,“ uvádí se v tiskové zprávě Sokola Hluboká. Tempo bude výrazně oslabeno o Davida Vohánku (v TOP6 BA .429), který dostal disciplinární trest. Dobrou formu naopak prokazuje Marek Minařík, jenž byl po sérii s Hrochy zvolen fanoušky jak pálkařem, tak také nadhazovačem týdne. Tato série startuje double headrem na Hluboké (13:00 a 16:00) a končí v neděli na Tempu (13:00).

Hráči určitě ocení vaši přítomnost a podporu z hlediště, dívat se můžete i na streamy na tv.baseball.cz

 

Starší články