>

Po repre přestávce pokračuje TOP6

Evženie Votinská, 01.07. 2021 Extraliga

Po reprezentační přestávce, vyplněné účastí tří reprezentací na 40. ročníku Pražského baseballového týdne, se vrací extraligová TOP6. Nadstavba o titul je rozehrána následovně – Eagles slavili tři výhry a jsou první v tabulce, po dvou vítězstvích mají Arrows a Draci. Ale máme za sebou teprve první kolo.

V tom dalším nás opět čekají zajímavé dvojice. Vše začne v pátek večer, kdy startují série mezi Draky a Hlubokou a mezi Arrows a Eagles.

Draci měli v úvodních sériích našlápnuto na tři výhry nad Hrochy, ale v posledním utkání ztratili vedení 7:3 a prohráli 7:9. „Zpětně si myslím, že jsme měli vyhrát 3:0. Ve všech zápasech jsme měli navrch, jen v tom posledním jsme nedokázali udržet náskok. To se nám nesmí stávat,“ burcuje svůj tým trenér Hynek Čapka. Nyní čeká obhájce titulu nováček z Hluboké, který v úvodním kole podlehl Eagles 1-2, ale Draky dokázal v ZČ naopak dvakrát porazit. Ve třech utkáních padlo 43 hitů, nejvíce – čtyři jich odpálil Matěj Vlach z Hluboké, dva dvoumetoové odpaly ze tří hitů pak odpálil James Boyce. Homerunem se blýska dračí posila Michael Varga. Winnery si ve vzájemných zápasech připsali Parsons a Boyce, na druhé straně Mergans. Série se hraje v pátek a v sobotu v Brně na MBS. Draci v rámci těchto zápasů připravili charitativní dražbu dresu Petera Moylana, nadhazovačské hvězdy MLB, která startovala v Extralize v roce 2019. Vyvolávací cena je 5000,- a přihazovat je možné přímo na stadionu až do ukončení prvního utkání. Diváci také mohou přispět dobrovolným vstupným, které bude následně i s vydraženou částkou poukázáno na dobročinné účely pro postižené tornádem. V neděli končí série od 13 hod. na Hluboké.

Duely mezi Eagles a Arrows, tedy mezi třetím po ZČ a jejím vítězem, začínají rovněž v pátek večer pod světly. V první části Extraligy dopadly zápasy lépe pro ostravské v poměru W-L 2-1. Oba týmy vstoupily do TOP6 dobře, Eagles porazili Tempo a dvakrát Hlubokou, Arrows si poradili dvakrát s Tempem. Vítězství zapsali zkušení reprezentanti Bokaj, Satoria a Duffek. A právě případná únava reprezentantů po PBT a také ME U18, na které už junioři odcestovali, a kde mají zejména Eagles bohaté zastoupení, může mít vliv na sestavy a vývoj zápasů. „Arrows jsou těžký soupeř, který nás dokonale prověří. Odjeli nám Andrew Cosgrove a Carson Goldsmith, máme nového kečra i nadhazovače. Dá se tedy říct, že začínáme skoro od nuly. Nebylo moc času na trénink a sehrání se,“ přemítá před sérií manažer Eagles Jan Drábek. Zmiňovanými hráči jsou Američané Bryce Aldridge a Joseph Enea. Ve vzájemné sérii v ZČ odpálili hráči obou týmů celkem 63 hitů, z toho 5 homerunů. Arrows jsou od začátku sezóny nejlépe útočícím týmem, pálkařský průměr mají, jako jediní v soutěži, nad .300 – konkrétně .337 (ZČ i TOP6). Po pátečním utkání v Ostravě, se pokračuje v sobotu tamtéž od 13 hod., v neděli od 13 hod. se mohou na domácí zápas těšit fanoušci zelenobílých.

Tempo i Hroši mají na svém kontě zatím jednu výhru v TOP6, jejich vzájemný souboj tedy může hodně napovědět o možném postupu do semifinále. Potvrzují to i slova Martina Dvořáka z Hrochů: „Reálně je před námi jedna z nejdůležitějších sérií TOP6. S Tempem budeme bojovat bez hráčů repre U18 a také bez našeho closera Kellena Croceho. Cílem je určitě výhra v sérii a Hroši do ní dají úplně všechno.“ V ZČ byli úspěšnější právě Hroši 2-1 na zápasy. Jejich nejúspěšnějším pálkařem byl Donald Stterin z Tempa se 7 hity, dohromady jich oba týmy zvládly ve třech utkáních rovných 50. Výhry mají Whitehead, Hlouch a Rabinowitz. Tato jediná série začíná až v sobotu doubleheadrem na Hroších a končí v neděli od 13 hod. na Tempu.

Všechny týmy jsou oslabené nepřítomností juniorských reprezentantů, kterým v pondělí začíná v Itálii ME. Uvidíme, které s tímto hendikepem lépe popasují.

Přijďte podpořit hráče přímo na stadiony nebo, pokud jste na dovolené, sledujte komentované streamy na tv.baseball.cz

Pokračuje také Nadstavba o Extraligu, ve které jsou zatím zapojeny pouze extraligové týmy - Kotlářka se utká s Blanskem, Nuclears s Bleskem. Rozpis zápasů zde

Starší články