>

Aspoň jedna výhra pro všechny a "tisícovka" Budského

Evženie Votinská, 20.06. 2021 Extraliga

Máme za sebou kompletní úvodní kolo TOP6 a všechny týmy už mají alespoň jednu výhru. Tabulku vedou Eagles, kteří mají k dobru výhru z týdne nad Tempem1:0. „Jsem velice spokojený, tři výhry ze čtyř utkání jsou dobrý počin do začátku TOP6,“ říká trenér Eagles Vladimír Chlup.

Do historie českého baseballu se o víkendu zapsal Pavel Budský, který odpálil, jako druhý v historii, svůj TISÍCÍ HIT v extraligové kariéře. Tím prvním byl hráč Arrows Ostrava Aleš Navrátil.

Série brněnského derby mezi Draky a Hrochy vypadala až do dohrávky 8.směny na tři vítězství pro obhájce titulu. Hroši ale byli proti a pěti body otočili vývoj skóre třetího utkání ve svůj prospěch a připsali si jednu výhru v sérii. Úvodní zápas této série rozhodli Draci v jeho druhé polovině, kdy se dokázali více pálkařsky prosadit na nadhazovače Jana Kucina a vyhráli 6:2. Svým dílem k tomu přispěl také Pavel Budský, který odpálil svůj 166. homerun. Za Hrochy startoval mladý nadhazovač Matyáš Němčanský: „Zápas začal celkem dobře. Pak přišel náš jediný error, který nás stál vedení a pak homerun Páji Budského a pak už to vzali Draci do své režie." I druhé utkání vyhráli Draci a to 8:1. Tentokrát si vybudovali náskok už ve 3.směně. „Nevyšlo nám to, postupně jsme v zápase ztratili drajv a nebylo to ono, něco tomu chybělo,“ nebyl se zápasem spokojen chytač Hrochů Ondřej Kalandra. I třetí duel se vyvíjel dobře pro Draky, ale Hroši v závěru zápasu zabrali a i díky 4 hitům získali v jedné směně 5 bodů a konečnou výhru 9:7. S Hrochy se tímto utkání rozloučil dohazující Kellen Croce, který v zápase odpálil jednobodový homerun: „Vracím se bohužel domů, ale jsem rád, že jsme naše rivaly porazili. Je tu hodně emocí. Jsem vděčný za všechny lidi, kteří mě vzali mezi sebe jako jednoho z nich. Děkuji všem lidem z českého baseballu.“

Zajímavý náboj slibovala série mezi Eagles a Sokolem. Týmy se spolu utkaly hned v prvním kole ZČ, a i přes tři výhry Hluboké na hřišti, si nováček zapsal, pro porušení pravidel, do tabulky výhru pouze jednu. A více jich nezískal ani prvním víkendu TOP6. Nejdramatičtější bylo první utkání, ve kterém nakonec krčský tým vyhrál těsně 7:6. Po vydařeném začátku a vedení 4:0 prohrávali Eagles 4:6 a potřebovali otočit vývoj skóre ve svůj prospěch. Povedlo se to Matěji Hejmovi, jehož třímetový odpal na plné mety byl přesně to, co tým potřeboval. Ve druhém utkání Eagles nadějné vedení udrželi a celkem v pohodě vyhráli 9:5, když vedli už 9:0. „Zápas byl jednoznačný, perfektně zaházel Šimon Blažek, házel hodně strajků a my jsme si postupně vybudovali vedení, a pak jsme si mohli trochu pohrát i se sestavou,“ okomentoval druhý duel série Vladimír Chup
Spokojen naopak nemohl být trenér Hluboké Zdeněk Josefus: „Tohle utkání se nám nepovedlo, prohráli jsme ho zaslouženě, i když jsme to ani za nepříznivého stavu nezabalili. Soupeři vycházelo všechno a my jsme mu pomohli zbytečnými chybami. Z toho se musíme poučit, ve finálové šestce už nejsou slabší soupeři a takové chyby, jaké jsme dnes předvedli my, budou bez milosti trestat.“ 

Nováček z Hluboké se vítězství dočkal až ve třetím střetnutí, kdy nadějné vedení 5:0 po 3.směně dokázal dotáhnout k výhře 8:1. Complete game odházel Wesley Roemer. Na druhé straně se naposledy v české Extralize představil nadhazovač Andrew Cosgrove. „Zápas rozhodla malá chybička, kdy jsme místo zakončení směny za stavu 0:2 odcházeli za stavu 0:5. To nás v tom vedru zlomilo, a už jsme nenašli na Roemera odpověď,“ litoval Chlup.

Série mezi vítězem ZČ Arrows a Tempem  začalo útočnou přehlídkou – 32 hitů, z toho 6 homerunů a vítězstvím ostravských 13:7. Dvakrát se za plot trefil hráč Tempa Phil Sttering. A pražskému celku vydržela pálkařská forma i do dalšího střetnutí. Marek Minařík tradičně zářil jak na kopci – 8 směn a 13SO, tak na pálce, kde zaznamenal svůj letošní 11. homerun. Tempo se mohlo díky výbornému závěru nakonec radovat z výhry 9:2, když všechny body zaznamenalo až v 7. a 8. směně. To byl na kopci již třetí nadhazovač Arrows Alec Lemmon. I v posledním utkání dokázali hráči dostat baseballový míček za homerunový plot. Ale odpal Martin Zelenky byl pouze jedním ze dvou dosažených bodů Tempa. To Arrows se dařilo od začátku zápasu výrazně lépe a mohli slavit vítězství 8:2.

Extraliga má nyní reprezentační přestávku. Hned tři reprezentační výběry – muži, U23, U18 - budou od 22.6. startovat na 40. ročníku Pražského baseballového týdne.

Starší články