>

Eagles vykročili do TOP6 výhrou

Evženie Votinská, 16.06. 2021 Extraliga

Předehrávkou mezi Eagles a Tempem byla rozehrána letošní TOP6, která naplno startuje v pátek 18.6. Připomínáme, že týmy hrají 3x každý s každým a vzájemná utkání ze ZČ se nezapočítávají. Po prvním kole následuje reprezentační přestávka vyplněná 40. ročníkem Pražského baseballového týdne.

Duel mezi pražskými celky byl soubojem nadhazovačů, čemuž odpovídá i konečný výsledek 1:0 pro tým z Krče. Těmi startujícími byli Carson Goldsmith a Jake Rabinowitz. Jediný bod zápasu padl v dohrávce 2.směny a získal ho Jan Homolka, jenž se dostal do hry po metě zdarma. Sebeobětovací odpal Michala Zýmy ho pak poslal domů pro nakonec rozhodující bod. Všichni nadhazovači, včetně střídajících (Duffek, Blažek, Cosgrove vs. Wagman, Minařík), se opravdu činili a dohromady rozdali 24 strike outů. Tempo v závěru tlačilo, ale domácí tým podržel Michal Zýma, který při obsazené metě zachytil dlouhý odpal Davida Nevěřila do levého pole a tímto zákrokem ukončil celé utkání.  

Carson Goldsmith odházel za Eagles poslední utkání: "Bylo to dobré, jsem rád, že jsem si zahrál, a že jsme vyhráli. Je to velká škoda, že vzhledem k situaci musím odjet, byla to dobrá zkušenost. Jsem rád, že mohu říkat, že jsem hrál za pražské Eagles." Goldsmith patří k několika dalším zahraničním hráčům, kterým bohužel nebyl prodloužen trvalý pobyt v ČR. Za Eagles nastoupil v 10 utkáních, odházel 54 inningů, rozdal 83 SO, odpáleno na něj bylo 32 hitůy, umožnil 8 doběhů.

Eagles chystá o víkendu série s Hlubokou, Tempo zápasy s vítězem ZČ Arrows.

 

Starší články