>

Olympia zakončila ZČ dvěma výhrami

Evženie Votinská, 14.06. 2021 Extraliga

Základní část Extraligy skončila oficiálně v sobotu 12.6. dohrávaným utkáním mezi Bleskem Jablonec a Olympií Blansko. Ani tento zápas, ani úterní duel mezi Blanskem a Draky už neměl vliv na konečné pořadí Extraligy po ZČ.

Pro Olympii ale oba duely určitě znamenaly povzbuzení do Nadstavby o Extraligy, ve které bude hrát šest týmů o pouhá dvě postupová místa. Zástupci z nejvyšší soutěže jsou jasní - Nuclears, Kotlářka, Blesk, Olympia. O jejich soupeřích se rozhoduje v První lize - výsledky zde

Zápas s Draky začalo Blansko skvěle a po dvou směnách vedlo 5:0, když vytěžilo z minima maximum, a nakonec se radovalo z výhry 6:2. Obhájce titulu prostřídal v utkání šest nadhazovačů, naopak Olympii podržel Štěpán Havlíček, který pobyl na kopci celé utkání. „Byl to pro nás dobrý zápas. Hned v začátku zápasu jsme zatlačili a udělali si polštář. Hrálo se nám pak líp. Hráli jsme bez chyb, což je důležité a dali i dost hitů. Házelo se mi docela dobře, Draci byli agresivní, hodně švihali, ale hity se jim nesešly, tak jako nám. Je to super povzbuzení před začátkem baráže, že opravdu můžeme hrát s každým dobrý baseball,“ pochvalovala si opora Blanska. Spokojen samozřejmě nemohl být trenér Draků Hynek Čapka: „Museli jsme udělat změny v plánované sestavě a dopadlo to, jak to dopadlo,“ shrnul krátce výkon svého týmu, který sice soupeře přepálil, ale z vítězství se neradoval.

Úplně poslední utkání letošní ZČ bylo velmi bohaté na odpaly, Ash Field v Jablonci viděl celkem 4 homeruny. Samotné utkání začali domácí výborně, vedli 6:0 po první směně, ale Olympia se nevzdala a během tří směn šla naopak do vedení ona. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec byli 12:11 úspěšnější blanenští, kteří tak získali svou letošní 6. výhru. Na kopci převedl další výborný výkon Venezuelan Rengel, který během 7 směn rozdal 13 SO. Extraligovou premiéru si odbyl Šimon Klacl, jenž v Blansku hostuje z Draků: „Nehrálo se mi úplně optimálně, byl jsem přeci jenom trochu nervózní, což vedlo k několika chybám. Ale zápas jsme vyhráli, a to je důležité.“ Startujícím nadhazovačem Blesku byl čerstvě nominovaný reprezentant U23 Jiří Hikl: „Do zápasu jsme naskočili dobře, dali šest bodů a celkově se dařilo. Nadhoz mohl být lepší. Neměli jsme je k ničemu pouštět, byla to chyba, ze které se musíme poučit. A opět jsme nechali hodně běžců na metách,“ hodnotil zápas mladý nadhazovač Jablonce.

Nadstavba o Extraligu začíná v pátek 18.6. – rozpis zde

První kolo TOP6 startuje předehrávaným utkáním mezi Eagles a Tempem už v úterý 15.6. – rozpis zde

Starší články