>

Olympia opět hraje, souboj nováčků a Praha vs. Morava

Evženie Votinská, 29.04. 2021 Extraliga

Čtvrté extraligové kolo bude konečně kompletní. Olympia Blansko se po vynucené přestávce vrací do soutěže a čekají ji třebíčtí Nuclears. Dále bude k vidění souboj extraligových nováčků a také Prahy s Moravou. Neúplnou tabulku vedou Hroši před Eagles a Hlubokou. Na první vítězství čeká Blansko, které ale teď dva víkendy stálo.

A právě v Blansku čtvrtý hrací víkend již ve čtvrtek večer odstartuje. Olympia odehrála zatím pouze tři zápasy s Hrochy v prvním kole, což je už 3 týdny. Dá se tedy říci, že po ukončení karantény se pro ni jedná de facto o nový začátek. Jejich soupeř Nuclears Třebíč je naopak v plném zápasovém zatížení a zatím se prezentuje velmi dobře. Minulé kolo dokázal porazit v sérii Kotlářku, když druhý zápas otáček v samém závěru. Týmy se dobře znají a měly zatím podobnou cestu – dlouhé soupeření v První lize, společný postup do Extraligy, zatím marný boj o proniknutí do TOP6 a každoroční zápasy o udržení soutěže. Uvidíme, jak to dopadne letos a tato série může určitě napovědět. V dresu Blanska se letos poprvé představí také japonský catcher Natsuhiko Ue, který v týmu působil již v roce 2018. Nuclears budou určitě spoléhat na svůj útok, který mají druhý nejlepší v soutěži a na své kanadské eso Ryana Johnsona.
Po čtvrtku pokračuje série dalším večerním zápasem v pátek v Blansku a následně v sobotu v Třebíči (13:00).

Páteční večer patří tradičně zápasům Eagles, kteří se tentokrát utkají s Hrochy. Oba kluby byly minulé kolo úspěšné, Eagles porazili třikrát Blesk, Hroši dvakrát Tempo, a oba se drží v popředí neúplné tabulky. Vloni měl těsně lepší zápasovou bilanci pražský tým (3-2) a rovněž historicky je úspěšnější (28-18). Do Extraligy letos naskočilo hodně velmi mladých hráčů, kteří se ale již pravidelně prosazují do sestavy. Jedním z nich je catcher Eagles Matěj Bubeník. „Příležitosti hrát Extraligu si velmi vážím. Na sérii s Hrochy se těším, protože teď jsou lídrem tabulky, a bude tak těžké je porazit. Musíme pálit, běhat a chytat na sto procent a bude to dobré. Věřím, že tuto výzvu zvládneme,“ říká před sérií účastník MS U12 v roce 2017. V zisk dalších výher, nejlépe tří, věří i hráči Hrochů, konkrétně Martin Dvořák: „Proti Tempu jsme splnili cíl a vyhráli sérii. S Eagles si myslím, že bude série o hodně ofenzivnější a určitě padne víc bodů. Pro nás bude hlavní porazit Tomáše Duffka a nepouštět soupeře do velkých směn.“
Po pátečním duelu v krčském areálu (19:00) pokračuje série v sobotu v Brně  ve Sportovní areálu Hroch doubleheadrem (13:00 a 16:00).

Druhým soubojem mezi Prahou a Brnem bude série Draků s Kotlářkou. Oba týmy braly z minulého víkendu pouze jedno vítězství, a oba se musely před sezónou rozloučit s několika oporami. Kotlářka by měla zapracovat zejména na svém útoku, který má druhý nejhorší v soutěži. Zatím zvládla odpálit 59 hitů, což je sice o 4 více než Draci, ale ti mají odehráno o tři zápasy méně. Její nejlepší pálkaři Scott Mulhearn a Ondřej Blažka, jsou až ve třetí desítce všech pálkařů Extraligy. Draci mají své nejlepší pálkaře Michaela Vargu a Arnošta Dubového kolem TOP 10. O prozatímní čtyři dračí winnery se podělili čtyři nadhazovači - Chroust, Čapka, Jensen a Mergans, o tři kotlářské rovněž tři hráči - Ercoli, Vavruša a Cihlář. Jistě se na všechny můžeme těšit i o víkendu, ve kterém je pro Kotlářku v současné situaci pro postup do TOP6 každá výhra nesmírně důležitá. Historická bilance hovoří pro obhájce titulu v poměru W-L 28-18.
První zápas se hraje v Brně na MBS, další dva pak v sobotu (13:00) i v neděli (13:00) v Praze na Markétě

Další sérií, která bude rozehrána v pátek večer bude souboj Arrows Ostrava a Tempa Praha. Arrows minulé kolo stáli, Tempo získalo pouze jedno vítězství, a určitě nemůže být s dosavadním postavením v tabulce spokojené. Ostravští mají nejlepší týmový pálkařský průměr, jako jediní mají batting přes 300, konkrétně .325 a dva pálkaře s BA .500 – Petra Čecha a Matěje Menšíka. „Víme, že Tempo disponuje silnou nadhazovací baterií (Wagman, Minařík, Rabinowitz) a snažíme se na to pálkařsky připravit. Pokusíme se minimalizovat chyby v obraně, kterých děláme poslední dobou dost a věřím, že když se nám to povede, tak sérii s Tempem vyhrajeme,“ plánuje ideální průběh série ostravský nadhazovač Ondřej Satoria
Po pátečním duelu v Ostravě (19:00), se další dvě utkání hrají v Praze, v sobotu (15:00) a v neděli (13:00)

Čtvrté kolo přinese také souboj nováčků Extraligy, tedy Hluboké a Jablonce. Blesk by se měl poprvé představit na domácím stadionu, který už přestál atak opožděné zimy. Týmy vstoupily do soutěže odlišně. Sokolové jedou na vítězné vlně, vyhráli sérii nad obhájcem titulu a jsou druzí v tabulce. Naopak Blesk sice sehrál s Draky dvě vyrovnaná utkání, a získal také vítězství nad Nuclears, ale s Eagles vyšel naprázdno. „Musíme zlepšit úplně všechno,“ myslí si nadhazovač Blesku Adam Brenner a pokračuje: „Obrana není špatná, na kopci ale musíme dávat víc strajků. Na pálce by bylo fajn, abychom nepomáhali soupeřovým nadhazovačům a pálil jen strajky.“ Hluboká nemá zvnějšku problémy na žádném postu, drží ji nadhazovači i útok. Již tradicí se stává, že dokáže bodovat hned v začátku zápasu a soupeři pak musí dotahovat. Vloni se spolu týmy utkaly v První lize a následné nadstavbě třikrát, dvakrát byli úspěšnější hráči Jablonce. Série začíná v sobotu doubleheadrem na Hluboké (13:00 a 16:00) a končí v neděli v Jablonci (13:00)

Všechny zápasy bude opět možné sledovat prostřednictvím komentovaných streamů a také samozřejmě on-line play by play přes iScore. Vše najdete na jednom místě na webu tv.baseball.cz

Starší články