>

Hluboká vyhrála sérii s Draky, Eagles mají tři výhry

Evženie Votinská, 25.04. 2021 Extraliga

Třetí extraligový víkend opět ukázal, jak jsou letošní zápasy dramatické, plné obratů a skvělých výkonů.

Nejsledovanější byla série mezi Draky a Hlubokou. A fanoušci si opravdu přišli na své. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a skončila jednobodovou výhrou. První duel zvládli lépe obhájci titulu, když se Martinu Červinkovi podařilo složit v tie-breku ulívku a Přemek Chroust doběhl pro druhý, a tedy vítězný bod v zápase, který skončil 2:1. Těžkou úlohu zvládl v koncovce mladý nadhazovač David Mergans: „Měli jsme zahrát tři auty, a to jsme zvládli. Důležité bylo, že kluci předtím zaházeli úžasně a furt nás drželi v zápase.“ V utkání dominovali nadhazovači, reprezentanti Jan Novák a Radim Chroust. „Zápas rozhodla jedna naše chyba a jedna ulívka, kterou jsme nezahráli, ale kluci hráli velmi dobře,“ chválil svůj tým trenér Sokola Zdeněk Josefus. Také sobotní střetnutí bylo velmi vyrovnané a rozhodla ho 7.směna, ve které hosté získali tři body. Do té doby kralovali oba startující nadhazovači Filip Čapka a Laurence Parsons. Domácí následně zatlačili na střídajícího Petra Vojtu, který musel být ještě v téže směně střídán, ale dokázali získat pouze 2 body. Utkání totiž zkušeně zavřel Wesley Roemer. Hluboká tak mohla slavit výhru 3:2. Spokojeností se netajil Josef Novák vnější polař Sokola, který svým odpalem stáhl dva body: „Ukazuje se, že máme zkušenosti z těžkých zápasů 1.ligy a umíme hrát vyrovnané zápasy až do konce.“ Naopak se svým výkonem nebyl spokojený nadhazovač Draků Filip Čapka: „Byl to boj, do sedmé směny jsme je drželi, ale pak jsem si to trochu sám pokazil a soupeř toho využil. V konci jsme ještě tlačili, ale už se nám to nepodařilo dotáhnout.“ V neděli se série přesunula na Hlubokou a nováček soutěže byl opět od začátku zápasu aktivnější. Po 5.směně vedl 5:1, když se mu podařilo zaskočit svého soupeře hned v úvodu utkání, kdy se ještě hledal nadhazovač Marcus Jensen. Draci na střídajícího Vojtěcha Vlacha v 8.hře opět mocně dotahovali, ale opět se jim to nepodařilo. Zápas zavřel Wesley Roemer, zápas Hluboká vyhrála 6:5 a celou sérii 2-1.

Eagles a Blesk odehráli celou sérii v Praze, a nakonec se také Pražané třikrát radovali. Páteční zápas patřil hlavně domácím nadhazovači Tomáši Duffkovi: „Od začátku se mi házelo dobře, na pálce nám to chvíli trvalo, ale mohli jsme se chytit, ale pak jsme se do toho dostali,“ pochvaloval si levoruký reprezentační nadhazovač. Konečný výsledek 8:1 se zrodil v 5. a 6. směně, ve kterých domácí zaznamenali po třech bodech. V prvním ze dvou sobotních zápasů nemohli pálkaři Blesku najít účinnou zbraň ani na startujícího Goldsmitha ani na dohazujícího Pražáka a nakonec prohráli 0:7. „Zápas se nám povedl, nadhazovači odvedli výborný výkon, s nulou vzadu se hraje vždycky dobře,“ chválil své kolegy Martin Laube, který v trefil v 7.směmě homerun. Druhé sobotní utkání trvalo přes čtyři hodiny a skončil divokým výsledkem 14:12 pro Eagles. Blesk začal zápas výborně, nadhazovač Konrád bojoval se strike zónou, a nováček toho dokázal využít. Z prkna ho sundal už ve 3.směně, stejně jako jeho nástupce Vyklického a po čtyřech směnách vedl 6:0. Ani jabloneckým ale střídání nadhazovačů nevyšlo, a když k tomu přidali chyby v poli, byl stav zápasu o dvě směny později 12:6 ve prospěch Eagles a po 7. hře pak 14:8. Blesk se po prostřídání sestavy Pražanů nadechl k velkému obratu, který ale nakonec nedotáhl. Po sérii hitů Gotschalla, Šulce, Machačky a Vrány se dostali na rozdíl dvou bodů, ale zákrok Pojera v levém poli jejich snahy ukončil. „Šli jsme si pro tři výhry a ty máme, takže je splněno,“ řekl Jan Pojer po zápase. Naopak na straně Blesku vládlo zklamaní. „Nejsme schopni předvést náš stabilní výkon. Chybí nám tréninky venku, hlavně sbírání odpalů,“ smutnil nadhazovač Adam Brenner.

Nuclears Třebíč se před sezónou netajili touho postoupit poprvé do TOP6, k čemuž mají po výhře 2-1 v sérii s Kotlářkou dobře nakročeno. První sobotní duel se proti sobě na kopci postavili Ryan Johnson a Lukáš Ercoli a Kanaďan v třebíčských službách dělal pálkařům Pražanů přeci jen větší problémy. Během 6 směn jim rozdal 13 strike-outů a dovolil pouze 1 hit. Domácí naopak sbírali dobré odpaly lépe a dostali se do vedení 6:0. Tlak pražského týmu na střídajícího Adama Veselého utnul Tomáš Zachoval a zápas nakonec skončil 6:1. Sobotní odveta přinesla strhující dohrávku 9.směny. Do ní vstupovala Kotlářka s vedením 4:1, ale nakonec odešla poražena 4:7. Kotlářku dělil od výhry jeden aut, ale Štěpánu Dupalovi, ani její obraně se ho nepodařilo zahrát. Za stavu 4:3 a při plných metách šel na kopec Scott Mulhearn, ale jeho nadhoz dokázal Ryan Johnson poslat daleko za plot a Třebíč tak mohla po walk-off grandslam homerunu slavit obrat a druhou výhru v sérii. „Druhý zápas byl velmi zábavný. Spodek a prostředek lineupu odvedl dobrou práci, usilovali o každý nástup na pálce, hledali jakýkoli způsob, jakým se dostat na metu, bylo to úžasné. Mně se povedlo najít správný nadhoz a mohl jsem společně s klukama slavit na domácí metě, to bylo super,“ užíval si koncovku zápasu Johnson. Nedělní pražské utkání bylo plné zvratů a přetahování o každý bod. Obě družstva nastupovala na kopci se svými importy – Gillespiem a Revelsem. Oba drželi čisté konto až do 5.hry, kdy jako první bodovali hosté. Domácí dokázali v další hře reagovat po doběhu Kolkuse, ale v další směně šli opět do vedení Nuclears. I na tyto body zvládli pálkaři Kotlářky reagovat a dostat se po dobězích Hanuše a Mulhearna do vedení. To už byl na kopci za Nuclears Walsh Braden a za Pražany František Novák. I osmá směna byla bohatá na body. Nuclears opět otočili dvěma doběhy vývoj utkání, a jejich tlak musel zastavil Josef Cihlář. Odpověď Kotlářky ale byla tentokrát důrazná. a i díky dvoubodovému homerunu Mulhearna již konečná. Domácí tak mohli slavit vítězství 7:4.

Průběžný vedoucí tým tabulky, Hroši Brno odehrál sérii s Tempem Praha, zvítězil v ní 2-1 a udržel si vedení v Extralize. Úvodní duel přinesl reprezentační nadhazovačský souboj mezi Lukášem Hlouchem a Markem Minaříkem. Hlouch na tom byl nakonec lépe, překonat ho dokázal pouze Phil Steeering, a to homerun v 7. hře. Hroši se prosadili o směnu později, když směnu začal třímetovým odpalem Víta Nový, a Minařík byl v jejím průběhu střídán Vankem. Domácí stáhli nakonec tři body a první utkání vyhráli 3:1. Rovněž ve druhém sobotním zápase průběžně vedli hosté, aby se nakonec opět radovali domácí. Startující nadhazovači Kucin a Wagman odehráli pět směn, po kterých byl stav utkání 3:2 pro Tempo. Hroši ale dokázali v 7. hře zatlačit na střídajícího Michala Zelenku, který pustil na mety hned první dva pálkaře, a třem bodům pro domácí nedokázal zabránit ani Jake Rabinowitz. Hroši tak nakonec vyhráli 5:3. Tempu k vítězství nepomohl ani vyšší počet dobrých odpalů, ani výborný výkon Stteringa, který odpálil 4 hity z 5 startů. Až v neděli, v domácím prostředí, se podařilo Tempu získat vítězství 9:2, a to zejména díky šesti bodům v 7.směně a výbornému výkonu Rabinowitze na nadhozu.

Starší články