>

Bude třetí kolo rozhodovat o TOP6?

Evženie Votinská, 22.04. 2021 Extraliga

Po dvou odehraných víkendech mohou být spokojeny oba brněnské týmy – Hroši i Draci, a také Sokol Hluboká. První extraligovou výhru získal Blesk Jablonec. Ani ve třetím kole, ale bohužel neuvidíme zápasy Olympie Blansko, která musela po sérii s Draky odložit i sérii s Arrows.

V pátek večer budou pod světly dvě série.
Draci Brno hostí Sokol Hluboká a dá se říci, že se jedná o tahák třetího kola. Draci jsou obhájci titulu, v prvním kole přehráli třikrát nováčka soutěže Blesk Jablonec, a nyní je čeká série s dalším letošním nováčkem. Ten uplynulé kolo třikrát porazil Tempo Praha a drží se v první polovině tabulky. Nyní ho prověří soupeř z nejtěžších. „Je to nejsilnější soupeř v Extralize, který budí respekt, a i jedno vítězství ve víkendové sérii by bylo pro náš tým úspěchem,“ říká před sérií trenér Sokola Zdeněk Josefus. Hluboká se může spolehnout na své nadhazovače, duo Novák – Parsons rozdalo dohromady 48 SO. Draci mají ve svém týmu hodně reprezentantů a zkušených hráčů, na čele pálkařů se usadil Arnošt Dubový s pálkařským průměrem .667. Podaří se Hluboké Draky zaskočit?
Série startuje na MBS, kde se hraje v pátek (19:00) i v sobotu (13:00), v neděli se přesouvá na Hlubokou (13.00).

Pátek je pravidelný domácí hrací den také pro Eagles Praha, jejichž soupeřem tentokrát bude Blesk Jablonec. Byť je Blesk extraligovým nováčkem, soupeři se dobře znají, protože hodně jabloneckých hráčů v minulosti hostovalo v pražském celku. „Stejně jako Blesk bude vědět jak na nás, my budeme vědět to samé a možná o něco víc,“ hlásí před víkendem trenér Eagles Vladimír Chlup, který stál také na lavičce v Blesku. Eagles se podařilo minulé kolo porazit jednou Arrows, jednu výhru slavil také Blesk s v utkáních s Nuclears. Jablonečtí bohužel stále nemohou hrát na svém domácím hřišti, a tak se celá série odehraje v Praze na Krči. „Výhoda domácího hřiště je jednoznačně na naší straně, nemusíme cestovat, hráči se budou cítit lépe. Ale je mi Blesku trochu líto, jejich útulný stadion by si už extraligový zápas zasloužil,“ hodnotí výhodu tří utkání na vlastním stadionu Chlup a pokračuje: "Příprava díky počasí poprvé proběhla kompletně venku a díky skvělé práci našeho analytického oddělení, které vzniklo přes zimu a zpracovává pro mne data, chceme poprvé vyzkoušet jejich aplikaci plně v praxi." Bude pro pražský tým výhoda hrát všechna utkání na domácím hřišti a podaří se jim přelstít soupeře pomocí aplikace?
První zápas série se hraje v pátek (19:00), v sobot jsou pak na programu dvě utkání (13:00 a 16:00).

Důležitá série se bude odehrávat mezi Nuclears Třebíč a Kotlářkou Praha. Kotlářka byla vloni bronzová, Nuclears ještě nikdy nepostoupili do TOP6. Ale letos je na tom zatím lépe klub z Vysočiny. Ten těží z výborné formy Kanaďana Ryana Johnsona, který exceluje jak na pálce (BA .563), tak na nadhozu a podle statistického hlediska WAR je zatím nejužitečnějším hráčem celé soutěže. Za své výkony se také dvakrát dostal v hlasování fanoušků mezi nejlepší hráče týdne. Kotlářce se moc nedaří zejména v útoku. Její hráči odpálili během šesti utkání 36 hitů oproti 75 třebíčským a její týmový pálkařský průměr je pouze .199 oproti BA Nuclearrs .339, který je nejlepší v celé soutěži. V historických tabulkách mají Nuclears s Kotlářkou zapsány pouze 2 vítězství, kolik jich přidají o víkendu?
Série startuje v sobotu doubleheaderem v Třebíči (od 13:00) a končí v neděli v Praze na Markétě (13:00).

Vedoucím týmem průběžné tabulky jsou Hroši Brno (W-L 6-1), kteří prvním kole vyhráli sérii s Blanskem 3-0 a ve druhém Kotlářku 2-1 a nyní se utkání s Tempem Praha. To naopak podlehlo třikrát Hluboké, a tak má na svém kontě prozatím pouze dvě výhry rovněž nad Kotlářkou. „Hrochům se vydařil vstup do sezóny, a my si uvědomujeme jejich sílu. Nečeká nás vůbec jednoduchý víkend. I přes zranění v týmu věříme, že dokážeme sérii ovládnout a připsat si druhou pozitivní bilanci v sezóně,“ věří svému týmu vnitřní polař a nadhazovač David Nevěřil. Tempo má sílu na nadhozu (Minařík, Wagman), ale ztrácí v útoku, kde je podle pálkařského průměru nejhorším týmem - .183, naopak Hroši se drží v TOP4 s BA .309. V utkáních s Hlubokou doplatil pražský také na chyby v poli, kterých mají na svém kontě již 14, Hroši 10. Historie vzájemných soubojů mluví v poměru W-L 19-13 ve prospěch brněnského klubu. Podaří se hroším rychlíkům (23 SB) donutit obranu Tempa k dalším chybám?
Série začíná dvěma utkáními v Brně u Hrocha (13:00 a 16:00) a končí v neděli v Praze v Libuši (13:00)

Všechny zápasy bude opět možné sledovat prostřednictvím komentovaných streamů a také samozřejmě on-line play by play přes iScore. Vše najdete na jednom místě na webu tv.baseball.cz

Starší články