>

Hráč a nadhazovač týdne

Evženie Votinská, 19.04. 2021 Extraliga

Pro extraligový ročník 2021 jsme pro vás připravili možnost pravidelného hlasování o hráče a nadhazovače týdne. Hlasování probíhá na našem instragramovém účtu @baseballczech (link zde) a každou středu na něm můžete ve stories vybírat ze dvojice nadhazovačů a pálkařů toho, který byl podle vás o uplynulém víkendu nejlepší.

Po opening weekendu se do nominace za nadhazovače dostali Jan Novák z Hluboké a Marek Minařík z Tempa. Honza Novák přestoupil před sezónou z Kotlářky a v dresu nováčka potvrdil hned v úvodu sezóny své kvality. Proti Eagles odházel 6 směn, během kterých obdržel pouze 2 hity, dal 3 mety zdarma a rozdal 12 strike outů. Marek Minařík odházel proti Kotlářce complete game 7 směn, během kterých rozdal 6SO, dal 2 mety zdarma a obdržel 4 hity.

U hráčů to pak byli Ryan Johnson z Nucelars a Arnošt Dubový z Draků. Kanadská posila Nuclears se představila ve velkém stylu a během tři utkání s Arrows odpálila 7 hitů, z toho 2x2B a 3xHR, stáhla pět běžců a sama doběhla pro pět bodů. Ryan se v sérii objevil také na kopci a odházel necelých 7 směn. Arny Dubový zvládl ještě o hit více a zaznamenal 2x2b a 1HR, stáhl tři body a doběhl pro šest.

Více než 400 hlasujících pak rozhodlo o tom, že premiérovými hráči týdne se stali Jan Novák a Ryan Johnson.

Druhý hrací víkend přinesl další skvělé individuální výkony.
Mezi nadhazovači dochází k souboji vítězů z prvního víkendu. Ryan Johnson je totiž kromě výborného pálkaře také výborný nadhazovač. Do nominace se dostal za výkon v prvním sobotním utkání Nuclears s Bleskem (8IP, 10SO, 2H, 0ERA). Jan Novák pak exceloval v souboji Hluboké s Tempem (8IP, 12SO, 5H, 1.13ERA).

Do nominace na hráče druhého týdne se probojoval loňský nejlepší pálkař základní části Extraligy Matěj Menšík, který hostuje z Techniky do Arrows (7 ze 13, 2xHR, 4RBI) a Tomáš Chadim, který z Draků hostuje do Nuclears (Z ze 13, 1x2B, 1RBI, 6R).

Starší články