>

Druhé kolo slibuje zajímavé série

Evženie Votinská, 15.04. 2021 Extraliga

Baseballová Extraliga rozehrála svou letošní sezónu dramatickými zápasy, skvělými individuálními výkony a také bohužel dvěma skrečemi v neprospěch Sokolu Hluboká (neoprávněný start).

Ve druhém kole se neodehraje plánovaná série mezi Olympií Blansko a Draky Brno, jejichž zápasy byly na základě nařízení Krajské hygienické stanice odloženy.

Program soutěže ale nebude ochuzen o jiné zajímavé duely, fanoušci se mají určitě na co těšit a sledovat zápasy mohou na webu tv.baseball.cz.

Už pátek se rozehraje série mezi Eagles Praha a Arrows Ostrava, tedy vloni čtvrtého a druhého celku tabulky. Arrows vstoupili do sezóny dobře, porazili dvakrát Nuclears, a zejména první sobotní utkání nabídlo útočný baseball (32 odpalů z toho 9 homerunů), a muselo se líbit každému fanouškovi. Hned tři pálkaři Arrows posbírali pět hitů - Kubica, Čech a Menšík. Eagles nevstoupili do sezóny podle představ, byť nakonec mají dvě výhry. „Za moji dlouho kariéru jsem zažil různé začátky sezón, a tenhle rozhodně nepatří k dobrým, ale nemá smysl se tím stresovat. To ničemu neprospěje,“ říká zkušený první metař Eagles Jan Homolka. Loňské vzájemné zápasy skončily v poměru W-L 3-2 ve prospěch Eagles, a i v těch historických je na tom pražský celek lépe (W-L) 63-40. Zatímco Arrows si v sérii s Nuclears hodně zapálili a zaběhali po metách (29 bodů, 32 odpalů), Eagles nasbírali za tři utkání pouze 3 body a 21 hitů. „Rozhodně musíme zlepšit útok, to byl kámen úrazu v prvních zápasech,“ ví Homolka a pokračuje: „V duelech s Arrows bych chtěl určitě dvě výhry. Nebude to jednoduché, ale celá letošní sezóna bude napínavá, o čemž svědčí i výsledky ostatních týmů.“ 
Sérii zahájí páteční večerní (19:00) duel na Krči, pokračuje v sobotu rovněž v Praze (13:00) a v neděli se přesouvá do Ostravy (13:00).

Sokol Hluboká, čekají duely s Tempem Praha. Tempo ukázalo, že bude silné zejména na nadhozu díky angažování izraelského reprezentanta Josepha Wagmana, který nechybí v předběžné nominaci na OH v Tokiu, a že loňskou pálkařskou formu neztratil Marek Minařík. Ten zvládl odpálit hned tři homeruny a k tomu odházet vítěznou complete game. Hluboká se představila výbornými výkony na hřišti, ale v tabulce má po rozhodnutí STK nakonec pouze jednu výhru. Jan Novák neztratil přestupem z Kotlářky svou jistotu a během 6 směn rozdal 12 SO, kterými vstoupil do své 10.extraligové sezóny. V roce 2004 se soupeři utkali třikrát a dvě výhry slavilo Tempo. V jeho dresu v tu dobu hráli např. Petr Baroch, Jan Drábek, Jakub Vančura a Petr Šusta, kterého určitě uvidíme na hřišti i o víkendu. Petr Baroch je bývalým trenérem Tempa a současným Hluboké. Za Hlubokou pak byli mezi jinými Martin Macháček, Kamil Miranda a David Šťastný. Všichni tři se rovněž objevili o víkendu na hřišti.
Série začíná v sobotu doubleheadrem na Hluboké (13:00 a 15:00), v neděli se hraje na Tempu (13:00)

 

Blesk Jablonec odehrál dvě dobrá utkání s Draky Brno, ale nakonec si nepřipsal ani jednu výhru. „V pátek i v neděli jsme předvedli velmi kvalitní výkony, za které se určitě nemusíme stydět. Ukázali jsme, že máme na čem stavět, a že budeme schopni hrát s českou baseballovou elitou vyrovnaná utkání,“ hodnotil historicky první extraligový víkend svého klubu Jan Výbora. Dalším soupeřem Blesku budou Nuclears Třebíč, kteří naopak poprvé v historii dokázali porazit Arrows Ostrava. Kluby se spolu poslední roky pravidelně utkávaly v Nadstavbě o Extraligu, a vloni byli v obou utkáních úspěšnější třebíčtí. Jejich nová zahraniční posila Ryan Johnson se předvedla jak na pálce (7 hitů, 3x2B, 3xHR), což ji zatím vyneslo na první příčku mezi všemi pálkaři Extraligy, tak také na kopci, kdy házela v nedělním vítězném utkání s Arrows.
Vzhledem k zimnímu počasí se všechna utkání odehrají na hřišti v Třebíči. Série startuje sobotním doubleheaderem (13:00, 16:00), v neděli začíná utkání rovně ve 13:00.

 

Poslední dvojicí druhého extraligového víkendu jsou Hroši Brno a Kotlářka Praha. Hroši si poradili v úvodním kole s Olympií Blansko, byť zejména ve druhém utkání museli hodně zabojovat. Kotlářce se proti Tempu moc nedařilo, ale nakonec urvala alespoň jednu výhru. „V prvních dvou zápasech jsme čelili excelentním nadhazovačům Minaříkovi a Wagmanovi, ve třetím utkání už jsme hráli mnohem lepší baseball a věřím, že se budeme zlepšovat,“ řekl po sérii hrající trenér Kotlářky Scott Mulehearn. Loňské (3-2) i historické (31-12) statistiky hovoří pro Kotlářku, ale oba týmy jsou letos v úplně jiném složení. Kotlářka je navíc po prvním víkendu nejhůře pálicím týmem s pouhými 15 hity, Hroši jich mají o 20 více. Dařilo se zejména Lukáši Trunkátovi, jenž zaznamenal 5 hitů a Kellenu Croceovi, ten jich zvládl dokonce sedm. Nejlepším pálkařem Kotlářky byl Mikuláš Hanuš s pálkařským průměrem (BA) .500.
Série začínám doubleheadrem ve sportovní areálu Hroch (13:00 a 16:00) a končí v neděli v Praze na hřišti na Markétě (13:00).

Všechny zápasy bude opět možné sledovat prostřednictvím komentovaných streamů a také samozřejmě on-line play by play přes iScore. Vše najdete na jednom místě na webu tv.baseball.cz

Bohatou fotogalerii z prvního víkendu najdete v naší Fotobance zde

Starší články