>

Draci Brno - Chceme dojít do finále a tam se rvát o titul

Evženie Votinská, 06.04. 2021 Extraliga

Draci Brno získali v roce 2020 svůj 22. titul a po dvou sezónách se vrátili na český baseballový trůn. Po základní části byli druzí za Arrows, v TOP6 se pak rozehráli k velkým výkonům a jasně tuto fázi sezónu vyhráli s bilanci 13 výher a pouze 2 porážek (Hroši, Tempo). Semifinálovou sérii s Eagles vyhráli 2-0 na utkání, v Czech Series vyhráli 3-1 nad Arrows.

Klub opustil Petr Čech, který přestoupil do Arrows a byl v roce 2020 nejlepším pálkařem Draků (BA .395). S kariérou skončil Tomáš Polanský. Otázka je, kolik utkání odehraje Martin Schneider, který se přestěhoval do Olomouce a bude za svůj mateřský klub startovat v První lize. V dračím dresu opět nastoupí Jason Jarvis, který si v roce 2019 odskočil do Eagles, dalšími cizinci budou Američané Michael Varga a Marcus Jensen.

 

U trenérského kormidla zůstává Hynek Čapka, který společně s vnějším polařem Arnoštem Dubovým odpověděl na předsezónní otázky:

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
HČ: Museli jsme trénovat v menších skupinách, ale myslím, že jsme dobře připraveni a na sezónu se těšíme.
AD: Zimní příprava byla dlouhá a já byl navíc nemocný, takže můj rozjezd je trochu horší. Ale věřím, že se do toho brzo dostanu. Jsem rád, že díky testování můžeme trénovat a hrát. Na sezónu se moc těším.

S jakými cíli jdete do sezóny?
HČ: Chtěli bychom určitě postoupit do TOP6, dostat se do semifinále, a to nejlépe z prvních dvou míst, abychom hráli doma. Pak do fiále, a tam se uvidí.
AD: Do sezóny jdeme tradičně s nejvyššími cíli, protože jsme Draci. Chceme vždy dojít do finále a tam se porvat o titul.

Můžete představit svůj tým?
HČ: Odešli nám dva asi nejlepší pálkaři (Petr Čech, Martin Schneider), skončil Tomáš Polanský, takže jsme trochu ztratili na síle. Ale přišli mladí hráči, kteří jsou běhaví a já doufám, že tu sílu vykompenzujeme běháním po metách a agresivnější hrou.
AD: Skončilo nám hodně zkušených hráčů. Mladí se musí zabydlet v sestavě a trochu potrénovat a sehrát se, ale myslím, že na sezónu budeme připravení a budeme vítězit.

Aktuální sestava pro rok 2021 zde

Klub vznikl v roce 1972, je nejúspěšnější v ČR s 22 mistrovskými extraligovými tituly a nespočet jich získal také v mládežnických kategoriích.V roce 2020 slavil prvenství na MČR U13 a v Extralize U21. Na Městském baseballovém stadionu se odehrálo množství mezinárodních turnajů, jako ME mužů 2014, ME U21 2017 a další. Letos jsou Draci spolupořadateli ME kadetů. Klub plánuje pravidelné streamy z extraligových utkání. Jeho prvním soupeřem v sezóně 2021 bude nováček Blesk Jablonec

Starší články