>

Extraliga 2021 aktuální informace

Evženie Votinská, 05.04. 2021 Extraliga

Letošní extraligový ročník odstartuje v pátek 9. dubna. Stát se tak může na základě výjimky, kterou ČBA udělilo Ministerstvo zdravotnictví.

Po dohodě klubů s STK se bude základní část hrát na tři vzájemná utkání, vždy s jedním soupeřem během jednoho týdne. Skončit by měla nejpozději 13.6., k dispozici je i jeden náhradní termín.

Do TOP6 postupuje prvních šest týmů, v nadstavbě o titul budou hrát týmy opět každý s každým třikrát, přičemž zápasy ze ZČ se nezapočítávají. TOP6 startuje 18.6. a čtyři postupující týmy do semifinále bychom měli znát nejpozději 1.8., i zde je k dispozici jeden náhradní termín. Série o medaile mohou ještě doznat změn, záležet bude na konání letních mezinárodních akcí, zejména ME U23 v Itálii (24.-28.8.). Nyní se plánují semifinálové série na dvě výhry, Czech Series pak na tři a konec Extraligy a známý nový mistr 22.8.2021.

Na extraligová utkání mají diváci prozatím vstup zakázán, kluby připravují streamy s grafikou a komentáři, které budou moci fanoušci sledovat z domova. Pro větší pohodlí připravujeme stránku, na které budou přehledně všechny zápasy s odkazy na videa i play by play s pomocí iScore. I letos bude baseball zařazen do nabídky sázkové kanceláře Tipsport a známi budou také startující nadhazovači.

První dubnový víkend využily kluby, na základě výjimky, k přípravným utkáním, při kterých si mohli vyzkoušet nejen hráče, ale také nastavená hygienická pravidla, práci zapisovatelů a kamery na hřištích.

Zahájení Nadstavby o Extraligu a určení postupujících do ročníku 2022 bude závislé na zahájení První ligy. V roce 2022 by mělo v Extralize startovat 8 klubů.

 

Starší články