>

Arrows Ostrava - Chceme vyhrát vše, co je možné

Evženie Votinská, 01.04. 2021 Extraliga

Mistrovský hattrick překazili vloni Arrows Draci Brno, přesto můžeme říct, že ostravští baseballisté mají za sebou skvělých šest medailových let. Od roku 2015, kdy obsadili třetí místo za Kotlářkou a Draky, stáli v každém ročníku na stupních vítězů. Vloni skončili v základní části na prvním místě s 15 výhrami a jasným postupem do TOP6. V té pak skončili třetí, ale v semifinále si poradili s Kotlářkou 2:1 na zápasy a potřetí v řadě postoupili do Czech Series. V té pak podlehli Drakům 1:3 na utkání. 

Do Ostravy se vrací Petr Čech, reprezentační catcher a nejlepší pálkař play-off 2020, na hostování přichází Matěj Menšík, nejlepší pálkař ZČ 2020. Jinak změny v kádru nejsou velké, klub zatím nehlásí zahraniční posily, stejný zůstává i realizační tým.

 

Na předsezónní otázky odpovídali Aleš Navrátil a Radim Novotný.

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
AN: I když nebylo úplně jasné, kdy bude soutěž začínat, tým se připravoval tak, aby byl schopný nastoupit. Výhodu měli naši reprezentanti, kteří se mohli rozehrát na soustředění.
RN: To je těžká otázka. Každý se připravuje individuálně jak mu to situace dovolí, ale plné zimní přípravě se to nevyrovná. Nicméně ostatní týmy mají podobné podmínky a věřím, že jakmile začnou pravidelné tréninky venku, tak tento deficit doženeme a v sezóně se ukážeme v plné síle.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
AN: Bude o něco jednodušší než v loňském roce, kdy se ani pořádně nevědělo, jak co dopadne a bude. Ale nejspíš se stále budeme potýkat s nahuštěným programem kde nebude moc času na regeneraci a moc náhradních termínů.
RN: Myslím, že bude podobně náročná jako ta minulá s rozdílem cizinců. Situace nevypadá příznivě a myslím, že bude komplikované odehrát všechny zápasy. Věřím ale, že vzhledem ke komplikované situaci mimo hřiště si letos budeme zápasy o to více užívat.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
AN: Náš tým se snaží hrát agresivní baseball na pálce podpořený dobrou obranou a nadhozem, aby přitáhl diváky – doufejme, že to vyjde a diváci budou moct aspoň během sezóny přijít, protože hlavně pro ně se snažíme hrát atraktivní baseball. Chceme dát dostatečný prostor mladým hráčům, aby sbírali zkušenosti.
RN: Koncepce našeho baseballu bude stejná jako poslední tři roky. Do každého zápasu a také do každé sezóny nastupujeme, tak že chceme vyhrát vše co je možné. Chceme hrát tak, aby každý soupeř věděl, že ho můžeme porazit každý zápas, za každých podmínek, za každého stavu.

Můžete představit svůj tým?
AN: Tým se opírá hlavně o seniorské reprezentanty Borise Bokaje , Jakuba Malíka , Petra Čecha, Tomáše Juňce, Ondru Satoriu, Jakuba Kubicu, ale také o reprezentanty z mladších kategorií jako Michaela Vykoukala , Radima Novotného, Jakuba Grepla, Dana Černého a Matese Satoriu, což nám dává dobrý mix zkušeností a dravého mládí.
RN: Myslím, že v posledních letech jsme úspěšní zejména díky dobré směsici hráčů. Máme silové pálkaře jako Tomáš Juněc, Kuba Malík a letos se k nim přidá Matěj Menšík a Petr Čech, ale také pálkaře, jako třeba Kuba Kubica, Kuba Grepl nebo Michael Vykoukal, kteří jsou schopni mít konzistentní kvalitní starty na pálce, kterými těmto ranařům "připraví" nadhazovače. Další část týmu jsou mladí kluci, jako Michal Kovala, nebo bratři Šínové, kteří se určitě letos budou snažit probojovat do stabilní základní sestavy a já osobně se těším na jejich hru. Na nadhozu máme zkušenou dvojici Borise Bokaje a Ondřeje Satoriu, kterou bude muset doplnit náš bullpen, na kterém bude letos stát velká zodpovědnost. 

Aktuální soupiska Arrows pro rok 2021 zde

Klub je činný i na pořadatelském poli, areál je stále zvelebován a zdokonalován. V roce 2014 se na Arrows konalo ME mužů, letos by měli ostravští pořádat turnaj Champions Cup, tedy Pohár evropských baseballových mistrů, který byl odložen z roku 2020, a na kterém si svou účast zajistli prvenstvím v Extralize v roce 2019.

 

Starší články