>

Kotlářka Praha - Jsme jedna velká rodina

Evženie Votinská, 01.04. 2021 Extraliga

Kotlářka Praha vstoupila do Extraligy v roce 2011 a před šesti lety, v roce 2015 slavila zatím jediný mistrovský titul. Od té doby se drží mezi TOP4 celé Extraligy, vloni obsadila 3. místo. V základní části skončila na 3. příčce, TOP6 byla druhá. V semifinále ale prohrála sérii s Arrows 1:2.

Tým doznal před touto sezónou mnoha změn – do Hluboké odešli hned 4 hráči – Martin Mužík, bratři Vlachové a také reprezentační nadhazovač Jan Novák. Klub tak bude čerpat ze své mládežnické základny. Zahraniční posilou pro rok 2021 je americký nadhazovačTate Gillespie, který působil v letech 2018 a 2019 na Univerzitě Texas A&M. Na hosotvání ze SaBaTu Praha budou v Kotlářce hrát Jiří Vavruša, Daniel Riegger Mikuláš Hanuš a Štěpán Dupal.

Hrajícím trenérem je opět Scott Mulhearn, který společně s Danielem Vavrušou odpověděl na naše otázky:

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
SM: Bohužel ne.
DV: Klub je na letošní sezónu připraven omezeně, aspoň podle mého názoru. Každý hráč se připravoval spíše individuálně, takže jak na tom jsme uvidíme až na hřišti. Ale předpokládám, že nikdo nic neodflákl a všichni se poctivě připravovali, jak jim jen podmínky dovolily.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
SM: Sezóna 2021 bude zajímavá, speciálně vzhledem k návratu cizinců do soutěže.
DV: Letošní sezóna bude určitě jedna z těch náročnější. Bez pořádné týmové přípravy to bude zajímavé a uvidíme, jak se vše rozjede. Jen doufám, že všichni vše zvládnou ve zdraví.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
SM: Baseball Kotlářky. Budeme se držet našich silných stránek.
DV: Určitě se budeme chtít prezentovat hlavně koukatelným baseball. Bohužel zápasy budou, aspoň na začátku soutěže, bez diváků. Ale bude možné nás sledovat prostřednictvím streamů, tak věřím, že jim aspoň takto na dálku budeme dělat radost.

Můžete představit svůj tým?
SM: Letos bude Kotlářka složena z hráčů všech věkových skupin. Máme velmi dynamický tým složený z všestranných hráčů s mnoha skvělými schopnostmi.
DV: Náš tým je jedna velká rodina. Myslím, že se všichni navzájem respektujeme a máme rádi a v tom si myslím, že je naše největší síla.

Aktuální soupiska pro rok 2021 zde

Klub vznikl v roce 1980, domácí utkání hraje v Praze v areálu Markéta na Vypichu v těsné blízkosti ploché dráhy. Hráče čeká ostrý start do sezóny a to pražským derby s Tempem, které dokázala Kotlářka v loňské sezóně pokaždé porazit. Všechna utkání budou streamována i s komentářem.

Starší články