>

Eagles Praha - Sezóna bude extrémně náročná

Evženie Votinská, 01.04. 2021 Extraliga

Eagles Praha, baseballový a softballový klub z Krče slaví letos 40 let trvání. V Extralize skončil zatím nejlépe na 2. místě, naposledy v roce 2019, na titul baseballisté Eagles zatím stále čekají. Vloni se probojoval opět do TOP6 a nakonec postoupil i do semifinále, kde podlehl pozdějším vítězům celé soutěže Drakům Brno 0:2 na zápasy. Nejlepším pálkařem Eagles byl podle BA Petr Zýma (.411), nejlepším nadhazovačem další reprezentant Tomáš Duffek (3.55).

Klub má velkou mládežnickou základnu, ze které čerpá talentované hráče pro svůj první tým. Vloni zvítězil na dvou mládežnických MČR – kategorie U15 a U18. Kádr opustili hráči Blesku Jablonec a také nadhazovač Petr Vojta, který se vrátil na Hlubokou. Naopak ho posílí dva Američané – nadhazovač Carson Goldsmith a catcher Robbie Nelson.

Hlavním trenérem je i letos Vladimír Chlup, který odpověděl na několik předsezónních otázek společně se sedmnáctiletou nadějí Tadeášem Zavadilem

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
VCH: Na začátek soutěže nejsme připraveni podle představ, ale to není asi žádný extraligový klub. Jak to jen šlo vylezli jsme ven, a začali s každodenní rutinou a tvrdou prací.
TZ: Doma jsem se připravoval individuálně, makal jsem naplno hlavně na získání svalové hmoty. V období, kdy jsme mohli trénovat jsem se zaměřil co nejvíce na pálku.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
VCH: Sezóna bude extrémně náročná. Po roční pauze představí všechny týmy cizince, a tak především nadhoz se hodně zkvalitní. A k tomu všemu všechna možná anticovidová opatření. Bude to hodně složité.
TZ: Já se na sezónu strašně těším, a jsem rád, že se vše povedlo zajistit tak, že začne tak brzy.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
VCH: Náš baseball byl vždy založen na kvalitním útoku, v tom budeme nadále pokračovat, stejně jako ve zpevňování obrany.

Můžete představit svůj tým?
VCH: Do týmu již několik sezón zapracováváme mladíky, kteří začínají hrát čím dál tím významnější roli, do toho ostřílení veteráni a doufejme, že kvalitní importi.
TZ: Tým je dobře připravený, máme kvalitní hráče a také nové zahraniční posily. Ambice máme velké. Nemůžeme jít do sezóny s malými cíli. Tedy dostat se do TOP6 na co nejlepší pozici a následně bojovat o metu nejvyšší a pokusit se získat titul.

Aktuální soupiska týmu pro rok 2021 zde

Baseballový a softballový areál v Krči hostí každoročně množství turnajů všech kategorií a úrovní. Od turnajů Mistrovství Evropy po turnaje kategorie U8. 
Prvním soupeřem Eagles bude nováček z Hluboké. Extraligová utkání bude možné sledovat pomocí streamů.

Starší články