>

Hroši Brno - Budeme hladoví

Evženie Votinská, 30.03. 2021 Extraliga

Hroši Brno, nejmladší z brněnských extraligových klubů, brali v posledních dvou sezónách páté místo, a zatím se jim nepodařilo proniknout do semifinálových bojů. Ty jim vloni utekly opravdu o kousek, když v TOP6 skončili se stejnou zápasovou bilancí W-L 6-9 jako Eagles Praha a byli jen výhru od postupu. Nejlepší vzájemnou zápasovou bilanci měli vloni s Nuclears (2:0) a s každým soupeřem dokázali alespoň jednou vyhrát. Nejlepším pálkařem podle BA byl v roce 2020 Daniel Ondroušek (.362), nejlepším nadhazovačem podle ERA John Hussey (0.86). 

Mezi letošní posily je určitě nutné počítat reprezentačního nadhazovače z Nuclears Lukáše Hloucha a Američana Kellena Croce, který má kromě nezávislých soutěží v USA zkušenosti také s australským baseballem.
Hroši vstupují do sezóny s novým trenérským triumvirátem. Hlavním trenérem se stal Alexander Derhak, kterému pomáhají John Hussey a Matěj Samek. Derhak, který byl rovněž součástí trenérského realizačního týmu na reprezentačních kempech na Tenerife, a Martin Dvořák odpověděli na předligové otázky.

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
AD: Náš tým se připravil, jak nejlépe mohl vzhledem k okolnostem a hygienickým předpisům.
MD: Jsem přesvědčen, že i přes ztíženou situaci jsme připraveni dobře.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
AD: Každá sezóna představuje nové výzvy a překážky, Těšíme se na to, jak budeme letošní rok zvládat.
MD: Fyzicky jsme nachystaní na dlouhou a těžkou sezónu. Přece jen v play off chceme dojít co nejdál. Nakolik letošní ročník ovlivní boj s pandemií nejsem v tuto chvíli schopen odhadnout.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
AD: Náš tým bude hrát tvrdě od prvního nadhozu. Budeme tvrdohlaví.
MD: Kvalitní nadhoz a obrana. Budeme rychlí a nepříjemní

Můžete představit svůj tým?
AD: Hroch se pase ve volné přírodě a každý den sní přibližně 65kg trávy. Jinými slovy: budeme hladoví.
MD: Náš tým je mladý a hladový po úspěchu. Hroši ještě nikdy nepromluvili do bojů o titul. Nový trenérský tým spolu se všemi hráči mají za cíl tuto skutečnost co nejdříve změnit. 

Aktuální soupiska týmu pro rok 2021 zde

Klub byl založen v roce 2003 a od té doby se celý Sportovní areál Hroch utěšeně rozvíjí. Hroši jsou pořadateli FirstCupu, tedy  turnaje pro hráče do 8 let, a letos se u nich odehrají také některá utkání ME kadetů.
Prvním soupeřem Hrochů v novém extraligovém ročníku bude Olympia Blansko.

Starší články