>

Tempo Praha - Věříme, že budeme vítězit

Evženie Votinská, 29.03. 2021 Extraliga

Dvě šestá a jedno páté místo, to je bilance týmu Tempa Praha v posledních třech ročnících Extraligy. Klub po bojích v Nadstavbě o udrženích soutěže začal pravidelně postupovat do TOP6, ale dále se zatím nedostal. V loňské zkrácené sezóně získalo Tempo v ZČ 9 výher, v TOP6 pouze čtyři, ani jednou se mu nepodařilo porazit Kotlářku, naopak s Eagles a Hrochy mělo kladnou bilanci. Jejich nejlepším pálkařem v celé sezóně podle BA byl Marek Minařík (.390), nadhazovačem podle ERA pak Martin Zelenka (2.49).

Tým posílil do sezóny o izraelského reprezentanta Josepha Wagmana, který startoval duel Izraele s českou reprezentací na ME v Německu v roce 2019 a dovolil jí během necelých pěti směn pouhé tři hity. Klub staví hodně na svých odchovancích, vloni dalo příležitost mladým hráčům, tak uvidíme, zda si letos připíší první extraligové starty úspěšní žáci z MS 2017 – Ondřej Vank a Kryštof Lukavský.

 

Na předsezónní otázky odpovídali generální manažer oddílu Lubomír Čuhel a vloni velmi úspěšný nadhazovač David Nevěřil.

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
LČ: Po sportovní stránce věřím, že klub připraven je. Máme zase o rok zkušenější tým, doplněný o mladé talentované hráče a kvalitní zahraniční hráče, který chce hrát dobrý baseball a probojovat se do závěrečných bojů o nejvyšší příčky.
DN: Jak klub, tak tým jsme připraveni na sezónu ve všech ohledech. Letos jsme hodně zvědavý na mladíky. Když naplno ukáží svůj talent a zapadnou do zkušeného týmu, máme se na co těšit.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
LČ: Tým je připravený a soupiska plná hráčů s chutí do hry. Na kontext covidu si tým i klub po nastavení našich interních metodik v lednu zvykl, teď je pouze napasujeme na požadavky hygieny. Jinak se jedná o běžnou sezónu. V tým věřím, nikdy jsme neměli tak dobře našlápnuto na dobrý výsledek, jako teď.
DN: Sezóna bude náročná jako každá jiná, i letos bude poznamenaná pandemickou situací, která jistě bude mít dopad na všechny týmy. Je však otázkou, jak se to na týmech podepíše, věřím však, že po zdravotní stránce všechna mužstva soutěž zvládnou.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
LČ: V uplynulých sezonách jsme se mohli vždy spolehnout na naše nadhazovače a jsem si jist, že letos tomu nebude jinak a naplní má očekávání. Celkový herní projev týmu se loni posunul o velký kus dopředu a letos tento projev přeneseme z obrany i do útoku. Chceme dávat body od prvního do posledního inningu.
DN: Pro nás je důležitá agresivita v útoku, na které pracujeme posledních několik let. Postupně se tým dostal na dobrou útočnou vlnu a udělal v tomto směru velký pokrok. S přídavkem kvalitního výkonu na kopci a nepřůstřelnou obranou věřím, že se budeme bavit nejen my, ale i diváci u přenosů, a doufejme, že později také na stadionu. A že budeme vítězit!

Můžete představit svůj tým?
LČ: Tým neprochází oproti minulým ročníkům žádnou velkou změnou. Nově letos na soupisce uvidíte dva mladé odchovance a dvě zahraniční posily - první startující nadhazovač izraelské reprezentace Joseph Wagman a catcher / corner infielder Philip Steering, který pomůže týmu v útoku a rozloží herní zátěž našich domácích catcherů po dobu nepřítomnosti Martina Zelenky.

 

Aktuální soupiska týmu pro rok 2021 zde

Klub vznikl v roce 1963 a prošel řadou změn názvu. V posledních letech to bylo Tempo Titans Praha, nyní Tempo Praha. Celý sportovní areál je postupně upravován a zvelebován. Přibyla tréninková hala, pálkařské klece a rekonstruována byla také restaurace. Na Tempu se konalo množství mezinárodních akcí, tou poslední bylo ME U23 v roce 2019, stejně tak jako velkých mládežnických turnajů, např. SuperCup.

Prvním soupeřem v ročníku 2021 bude pražský rival z Kotlářky. Tempo hraje svůj úvodní domácí duel v neděli 11.4. od 13:00 hod. Všechna domácí utkání bude možné sledovat přes stream.

Starší články