>

Olympia Blansko - Dokážeme překvapit

Evženie Votinská, 25.03. 2021 Extraliga

Olympia postoupila do Extraligy ve stejném roce jako Nuclears (2017), a stejně jako třebíčským, se jí zatím nepodařilo proniknout do horní šestky. V loňském ročníku skončila po základní části na 9. místě s pouhými pěti výhrami. V následující Nadstavbě o Extraligu se jí velmi dařilo a celou tuto skupinu vyhrála, účast v dalším ročníku nejvyšší soutěže si s předstihem zajistila, a obsadila konečné 7.místo, což je zatím nejlepší umístění blanenských baseballistů po návratu do Extraligy. Jejich nejlepším pálkařem v loňské extraligové sezóně byl podle BA Jaroslav Němec (.305), nadhazovačem podle ERA Štěpán Havlíček (4.24.)

Klub v předchozích letech navázal spolupráci s Draky Brno, kteří do Blanska posílají své mladé nadějné hráče na hostování. Nejinak je tomu také letos. Olympii navíc posílili Michal Klimeš a Vojtěch Pomazal z Techniky Brno. Trenérem extraligového áčka zůstává zkušený hráč, který ještě vloni nastoupil za svůj tým, Ivo Kučera.

On a Ondřej Šebela pak odpovídali na naše předligové otázky:

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy
IK: Na tohle se dost špatně v současné situaci odpovídá. S ohledem na aktuální vládní omezení mám velké obavy o připravenost nadhazovačů a z toho pramenící zdravotní rizika nejen u hráčů našeho klubu, ale napříč celou Extraligou.
OŠ: Rozhodně na tom nejsme lépe než v jiných sezónách, jelikož nám současná situace dala pouze omezené možnosti fyzické přípravy. Ale věřím, že jsme tomu dali, co jsme mohli a budeme dostatečně připraveni.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
IK: Soutěž bude náročná zejména díky de facto nemožnosti přípravy. Hráči se připravovali individuálně po kondiční stránce, ale pokud nemáte kde házet a počasí vám neumožní využít hřiště, tak se celá zima jako příprava snad ani nedá označit. Opravdovou perličkou letošní zimy byl bullpen v 15 cm sněhu a 12ti stupňovém mrazu.
OŠ: Letošní sezóna bude určitě náročnější než jiné. Nejen kvůli neplnohodnotné zimní přípravě, ale i kvůli možným onemocněním během sezóny

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
IK: Odpovím stejně jako každý rok, snažím se, abychom každý rok předváděli o trochu lepší výkony a naše hra měla neustále mírně stoupající úroveň.
OŠ: Jako každý tým se chceme dostat co nejvýš, jak to půjde. Nechci říkat, že si jdeme pro titul. Ale určitě by nás ostatní týmy neměly brát na lehkou váhu. Dokážeme překvapit a hrát kvalitní baseball.

Můžete představit svůj tým
IK: Loňská základní část se nám moc nepovedla a do baráže jsme nevstoupili nejlépe. Pak jsme si vyjasnili, co chceme a potřebujeme, semknuli jsme se a zbytek soutěže vybojovali. Stálo to hlavně na našich hráčích. To je to, o co se celou dobu snažíme. Aby výkonnost našeho týmu nestoupala a nepadala s jedním kvalitním cizincem. Takže bojovný, rychlý tým, postavený na vlastních odchovancích, případně doplněný dalšími hráči. Ne každý má Blansko rád, pro někoho jsme vesnice, někomu je tady zima nebo pro někoho je tady tma a někteří zase neradi hrají na letišti. Byl bych rád, kdybych v budoucnu také slyšel, že k nám do studené vesnice neradi jezdí, protože tady ještě navíc dostanou výprask.
OŠ: Především bych řekl, že se snažíme o takový „malý baseball“. Nemyslíme na homeruny, ale snažíme se dostat si svoje hit po hitu, krádež po krádeži a podobně. Ale kdybych nás měl popsat několika slovy, tak je náš tým určitě rychlý, bojovný, vytrvalý a sebejistý.

Aktuální soupiska týmu pro rok 2021 zde

Klub vznikl v roce 1988, baseballový areál Strawberry Field se nachází v Mlýnské ulici, domácí hrají svá utkání většinou pod světly. Olympia hostí pravidelně velké mezinárodní turnaje - naposledy to bylo ME U23 v roce 2017, ale také ME mužů v letech 2014 a 2005. Prvním soupeřem v letošním ročníku Extraligy budou pro Olympii Hroši Brno.

Starší články