>

Nuclears Třebíč - Jsme mladý tým plný energie

Evženie Votinská, 25.03. 2021 Extraliga

Třebíčtí Nuclears vstupují do své páté extraligové sezóny a zároveň slaví 35 let trvání klubu. Zatím skončili nejlépe dvakrát na 7. místě a ani jednou se neprobojovali do TOP6. Vloni byl jejich nejlepším extraligovým pálkařem podle BA Patrik Kadrnožka (.286), nadhazovačem podle ERA Lukáš Hlouch (3.07).

Letos k týmu přišel nový trenér Jeff Barto, ale klub naopak opustila nadhazovačská opora a reprezentant Lukáš Hlouch, který přestoupil do Hrochů Brno. Nuclears posílili o hráče z Techniky Brno (Sázavský, Vašek, Brabec), hostování mají Tomáš Zachoval z Hrochů a Tadeáš Kalčev z Joudrs Praha, což je softballový reprezentant a držitel bronzové medaile z MS juniorů v softballu z roku 2020. V kádru by se měli objevit tři cizinci. Do české Extraligy se vrací catcher Anthony Cipolla, který hrál v roce 2018 za Arrows Ostrava, se kterými získal jejich historicky první mistrovský titul.

Trenér týmu Jeff Barto a mladá naděje (r. 2002) Lukáš Pacal odpověděli na otázky ohledně přípravy a plánů na rok 2021.

Jak je váš klub připraven na začátek Extraligy?
JB: V této současné pandemické situaci to bylo pro všechny těžké. Za současných vládních podmínek jsme dělali, co jsme mohli.
LP: Letošní příprava byla po fyzické stránce hodně individuální kvůli současné situaci, ale myslím že s příchodem nového trenéra Jeffa Barta se nám hodně změnila týmová mentalita k lepšímu.

Jak náročná myslíte, že letošní sezóna bude a v čem?
JB: Vypadá to, že to bude extrémně náročné. Nebyl jasný začátek sezóny, ani omezení, která by měla platit. Plánovat, připravit hráče mentálně i fyzicky na sezónu s tolika otazníky je docela obtížné.
LP: Já osobně beru letošní sezónu jako výzvu, protože jsme stejně jako ostatní týmy nemohli mít tak kvalitní přípravu jako v předcházejících letech a se širším kádrem přichází i boj o svůj post v základu.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
LP: Určitě nechceme dávat soupeři nic zadarmo. Chceme hrát dravý baseball až do posledního outu.

Můžete představit svůj tým?
JB: Jsme mladý tým. Hráči nemají tolik zkušeností a odehraných zápasů v Extralize. Ale v jakémkoli týmu a na jakékoli úrovni jde o základy hry. Musíte pracovat den co den, abyste je zvládli a získali tu správnou rutinu. Když budete dělat věci správným způsobem, nastavíte si ten nejlepší dlouhodobý úspěch.
LP: Jsme mladý tým, plný energie a toho chceme v zápasech určitě využívat. Kdybych nás měl popsat jedním slovem tak by to bylo asi “cílevědomý”.

 

Aktuální soupiska týmu pro rok 2021 zde

Klub z Vysočiny vznikl v roce 1986 a je znám dobrou prací s mládeží a skvělými organizátorskými schopnostmi. V letech 2019, 2016 a 2014 pořádal ME žáků, v roce 2014 pak ME U21, na kterém získal český tým zlaté medaile a postup na MS. Sportovně-relaxační areál Na Hvězdě je postupně zvelebován, přibylo mládežnické hřiště, krytá pálkařská hala a dětské tréninkové hřiště.

První sérii utkání odehrají Nuclears s Arrows Ostrava, domácí utkání pak v neděli 11.4.2021.

Starší články