>

Systém Extraligy 2021

Evženie Votinská, 26.01. 2021 Extraliga

V nejvyšší soutěži 2021 bude posledním rokem startovat 10 týmů, od roku 2022 se Extraliga zužuje na 8 účastníků. Poprvé v historii se mohou na nejlepší baseballisty těšit fanoušci Blesku Jablonec, Sokol Hluboká už si Extraligu vyzkoušel v roce 2004. Týmy si účast v soutěži vybojovaly v loňské nadstavbě, když pod sebou nechaly extraligové Techniku Brno a SaBaT Praha. 
Soutěž začíná první dubnový víkend a bude opět složena ze tří částí - základní, top6 a play-off. ZČ se bude hrát na 3 kola, tedy tři utkání každý s každým, TOP6 rovněž na 3 vzájemná utkání, semifinále i finále na tři výhry. Utkání ze základní části se do TOP6, stejně jako vloni, nezapočítávají. Mistrovský titul obhajují Draci Brno, stříbro Arrows Ostrava, bronz Kotlářka Praha.

Týmy na 7.-10. místě po základní části sehrají opět prolínací soutěž s TOP4 První ligy o setrvání, resp. postup do Extraligy pro rok 2022, tedy známou Nadstavbu o Extraligu. Vzhledem ke zúžení počtu účastníku v nejvyšší soutěži, si Extraligu pro příští rok vybojují pouze dva nejlepší.

Novinkou pro tento rok je omezení počtu cizinců. Na soupisce mohou být pouze čtyři, v utkání v danou chvíli pouze dva.

Přestupové okno je již otevřeno. Zatím je potvrzen přestup reprezentačního nadhazovače Lukáše Hloucha z Nuclears do Hrochů, stejným směrem se vydává také Marek Krejčiřík a mladý nadhazovač Petr Vojta se vrací z Eagles na Hlubokou. Avizovaný je přestup Petra Čecha z Draků zpět do Arrows.

Začínáme první dubnový víkend, tedy 2.4., nový Mistr ČR by měl být znám nejpozději 22.8. Sezóna je zkrácena vzhledem k účasti mužské reprezentace na ME v Itálii (12.-19.9.2021).

Rozpis soutěže zde
Soupeři úvodního kola:
Olympia - Hroši
Draci - Blesk
Eagles - Hluboká
Arrows - Nuclears
Kotlářka – Tempo

Starší články