>

Hodnocení sezóny 2020 - Draci Brno

Evženie Votinská, 13.11. 2020 Extraliga

Draci Brno slaví zasloužený mistrovský titul, když ve finále porazili Arrows Ostrava 3-1 na zápasy (6:1, 6:4, 1:3, 4:1). Po druhém místě v roce 2018 a třetí příčce v roce 2019 se tak nejslavnější brněnský tým vrátil na nejvyšší stupeň a získal svůj 22. titul. Draci změnili před sezónou trenérský tým, do jehož čela se postavil Hynek Čapka. V základní části skončili na 2.místě, ale TOP6 jim vyšlo náramně, první místo si zajistili již před jeho posledními koly. V semifinále si poradili s Eagles Praha. Během roku prohráli pouze 8 utkání a měli nejlepší obranu a druhý nejlepší útok.

 

Mistrovskou sezónu hodnotil Hynek Čapka

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Začátek sezóny byl z naší strany trochu rozpačitý, ale bylo to dáno zkoušením mladých hráčů a trochu jiný styl pod novým trenérem, druhá polovina sezóny pak byla z naší strany vynikající, včetně umístění :).

V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Největší předností byly kvalitní výkony nadhazovačů a hra obrany, nedostatky spíše v první polovině sezóny ve stahování bodů ve skórovacích pozicích a menší agresivitě při běhání po metách.

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Mně se soutěž takto líbila, ale přesto myslím, že omezený počet cizinců může pozitivně ovlivnit další vývoj Extraligy (budeme čelit lepším nadhazovačům, předávání jejich zkušeností týmům apod.). Pozitivní bylo širší zapojení mladých hráčů.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Příjemně mě překvapili mladí nadhazovači Ondra Furko a Ondra Satoria v průběhu celé sezóny a výkony Petra Čecha v nadstavbě a play-off, v zápasech o Extraligu pak výkony Blanska, Hluboké a Jablonce

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Začátek sezóny, najít nejlepší sestavu a naladit tým na vítěznou vlnu po loňské nepovedené sezóně.

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Myslím, že to není pro baseball dobré, ale ukázaly se jejich problémy s úzkým kádrem, když nemohli použít cizince a také, podle mého názoru, několikaletý výpadek kvalitních vlastních odchovanců.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Přípravu jsme plánovali na začátku listopadu, což trochu naruší plánované soustředění reprezentace na Tenerife (13.-20.11.). Chtěli bychom navázat na loňskou sezónu a zapojit další mladé hráče do týmu a velkým úkolem je dostat Adama Hajtmara do posilovny :).

Nejlepší hráči Draků Brno v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Petr Čech (.388)
nadhazovač (podle ERA) - Radim Chroust (1.53)
TOP6
pálkař (podle BA) - Adam Hajtmar (.489)
nadhazovač (podle ERA) - Ondřej Furko (0.56)
play-off
pálkař (podle BA) - Petr Čech (.440)
nadhazovač (podle ERA) - Ondřej Furko (1.83)

Starší články