>

Hodnocení sezóny 2020 - Kotlářka Praha

Evženie Votinská, 09.11. 2020 Extraliga

Kotlářka Praha skončila letos na bronzové příčce, po 4. místě v roce 2019 se tedy posunula nahoru. Před sezónou byla pasována i na vítěze celé soutěže, její postavení posílil také červencový návrat Martina Červenky. V jejím konci jí ale naopak chyběl nadhazovač Daniel Padyšák, což se, zejména v semifinále s Arrows, ukázalo nakonec jako klíčové. V ZČ skončila Kotlářka na 3.místě se 12 výhrami, v TOP6 na druhém. V semifinále podlehla Arrows 1-2 na utkání (4:3, 0:3, 4:13).

Letošní rok hodnotil hrající coach Scott Mulhearn

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?Konečné 3. místo bylo zklamáním. Tým, který jsme měli, byl schopný vyhrát mistrovský titul. Bohužel jsme jen nebyli schopni spojit všechno dohromady v pravý čas. 

V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky? 
Největší předností v play off byli naši startující nadhazovači, naše největší slabina bullpen.

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball? 
Myslím, že tento rok byla liga pro všechny kluby i hráče mimořádně prospěšná. Mladým a budoucím hráčům umožnila získat zkušenosti na extraligové úrovni a také se ukázala skutečná síla každého klubu co se týče jeho vlastních talentů. Jsem přesvědčený, že ke zlepšení kvality českých hráčů by měly být v Extralize větší omezení cizinců (3 v týmu, 2 v lineupu na každý zápas) a pokud by se hrála série 3 zápasů, pak 1 zápas by museli nadhazovat pouze Češi. 

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil? 
V základní části pro mě byla největším překvapením Technika Brno. Byli mimořádně ambiciózní a vytrvalí. Co se týče hráčů, nejvíce na mě zapůsobil Matěj Vlach. V 17 letech se dokázal extrémně rychle adaptovat na úroveň extraligy a hrál mimořádně dobře na všech postech, na kterých se ukázal. . 

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Nejtěžší pro mě tento rok bylo najít vyváženost co se týče hracího času každého hráče na mém rosteru. Měl jsem širokou soupisku 29 hráčů (v playoff dokonce více). Každý z mého týmu měl potenciál i schopnosti hrát extraligový baseball. Nejtěžší pro mě bylo najít pro všechny hrací příležitosti a zároveň si být jistý, že zkušení hráči mají těch hracích příležitostí dost na to, aby byli připraveni na play-off. 

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Jsem smutný z toho, že Technika Brno sestupuje do 1. ligy, protože mají hodně mladých hráčů, kteří mohou hrát Extraligu. Doufám, že se budou schopni i tak zlepšovat a jednoho dne se vrátí do Extraligy. 

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat? 
S přípravou na rok 2021 začneme někdy v půlce listopadu (záleží na omezeních ohledně covidu). Od konce sezóny jsme hráli zápasy v týmu mezi sebou a většina hráčů hrála na PBT, takže pro hodně hráčů bude pauza dost krátká, ale abychom se mohli zlepšovat v zápasech, pak musíme trénovat a hrát co nejvíce. 

 

Nejlepší hráči Kotlářky Praha v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Martin Mužík (.450)
nadhazovač (podle ERA) - Lukáš Ercoli (2.15)
TOP6
pálkař (podle BA) - Martin Mužík (.412)
nadhazovač (podle ERA) - Jan Novák (2.75)
semifinále
pálkař (podle BA) - Scott Mulhearn (.444)
nadhazovač (podle ERA) - Lukáš Ercoli (0.00)

 

Starší články