>

Hodnocení sezóny 2020 - Hroši Brno

Evženie Votinská, 05.11. 2020 Extraliga

Nejmladší brněnský klub, Hroši Brno, obhájil v konečné extraligové tabulce 5. místo z roku 2019. Ale i Hroši mysleli před sezónou výše a chtěli bojovat o nejvyšší příčky. O postupu do TOP6, stejně tak o neúčasti týmu v letošním semifinále rozhodla až poslední kola a zápasy. V ZČ získali brněnští hráči devět výher, tedy stejně jako 6. Tempo, v TOP6 pak šest, stejně jako Eagles Praha postupující do semifinále. 

Sezónu hodnotil hlavní trenér Matěj Samek 

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
S umístěním spokojení nejsme. S výkony některých hráčů našeho týmu ano. Naše cíle jsou ovšem vyšší.
V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Přednost našeho týmu, potažmo klubu byla ta, že jsme dokázali hrát kvalitní baseball a konkurovat všem i přes mnohačetná zranění a nizký věkový průměr. Například na nadhazovacím kopci nám kvůli zranění vypadl Martin Kollár a proto za něj museli zaskakovat mladší spoluhráči, kteří ještě potřebují pár let zkušeností. 

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Byla to facka pro týmy, jejichž výkony stojí hlavně na cizincích. Ukázalo se, že divácky atraktivní baseball se dá hrát i bez cizinců, bohužel nevěřím tomu, že by se bez cizinců na kopci zlepšovali čeští pálkaři tak, aby mohli konkurovat na mezinárodní úrovni. Navíc my měli Johna Husseyho a i když byl cca půlku sezóny zraněný, tak nám výraznou měrou pomohl k postupu do TOP6. Dopláceli jsme na to, že jsme poslední dekádu neměli nikoho staršího v klubu, kdo by dokázal nadhazovače dlouhodobě vést. Teď už je vše naštěstí jinak.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Mám radost z dravosti mladých hráčů ve všech klubech napříč extraligou.Otázka je, jak moc by se někteří z nich dokázali prosadit proti zkušenějším cizincům.

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Nejtěžší pro nás nebyly chvíle na hřišti. Nejtěžší bylo překládání zápasů. V jeden moment jsme nevěděli, zda-li budeme hrát za dva dny nebo ne, byť jsme měli legitimní důvody a vše řešili včas. Po prohrané sérii s Tempem na nás padla šílená deka, ze které nám hodně pomohl Alexander Derhak.

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Technika je tým, který hraje dobře když se daří. Opravdová síla týmu se ukazuje v momentech, kdy se nedaří.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
V říjnu už trénujeme venku. V listopadu jsme se chtěli přesunout do pálkařských klecí a posiloven, ale nyní musíme improvizovat. Potřebujeme například zlepšít výkony při standardních situacích v útoku.

Nejlepší hráči Hrochů Brno v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Lukáš Trunkát (.352), Michal Ondráček (.347)
nadhazovač (podle ERA) - Jan Kucin (3.04)
TOP6
pálkař (podle BA) - Vojtěch Menšík (.395)
nadhazovač (podle ERA) - John Hussey (1.09)

Starší články