>

Hodnocení sezóny 2020 - Olympia Blansko

Evženie Votinská, 01.11. 2020 Extraliga

Olympia Blansko, stejně jako Nuclears Třebíč, zatím nedokázala od svého opětovného návratu do Extraligy postoupit do TOP6. Také letos tak nakonec bojovala v Nadstavbě o Extraligu. V ní se blanenským podařilo rozhodnout o tom, že i v roce 2021 budou hrát nejvyšší českou soutěž ještě před koncem celé soutěže. Konečná 7. příčka je nejlepším umístěním Olympie od roku 2017. Tým před sezónou posílili mladíci z Draků Brno, svou kariéru si v Blansku prodloužil také David Winkler. V ZČ obsadil blanenští až 10. místo s bilancí W-L 5-13, v nadstavbě skončili první, když získali 10 výher.


Netradiční sezónu hodnotil trenér týmu Ivo Kučera

 Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?S průběhem sezony spokojeni nejsme, určitě naše představa byla jiná, než deváté místo po základní části. Ale směr k tomuto umístění jsme nabrali sami hned v prvním hracím víkendu, když jsme nezvládli obě utkání s Technikou… V baráži jsme nezačali úplně šťastně, ale nakonec jsme se semknuli, dokázali vyhrát 8x za sebou a vybojovali nejlepší umístění pro klub za dlouhou dobu.

 V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Když zhodnotím základní část dle statistik, měli jsme nejslabší pálku a pole, skoro nejhorší statistiky nadhozu, což je myslím dostatečně výmluvné…

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Přinesla spoustu šancí pro mladé hráče, což považuji za veskrze pozitivní…

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Jako tým mne na začátku překvapila Technika, jak se pálkařsky zvedla oproti minulé sezoně, z jednotlivců mne zaujal mladý Mikuláš Hanuš ze Sabatu.

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Díky spolupráci s Draky jsme měli velké množství hostujících hráčů, takže mnoho nových tváří v týmu přináší nové, nezvyklé zkušenosti. Ale člověk se učí celý život….

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Na to si musí odpovědět spíše vedení a hráči Techniky. Když se na to podívám racionálně a ekonomicky z našeho hlediska, musíme jet místo 20 km na Kravák 200 km do Jablonce…..

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?Plánování přípravy je nyní pro všechny s ohledem na vládní opatření složité. Rádi bychom začali v listopadu

Nejlepší hráči Olympie Blansko v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Jaroslav Němec (.305), Tomáš Chadim (.304)
nadhazovač (podle ERA) - Štěpán Havlíček (4.24)
nadstavba o Exl
pálkař (podle BA) - Ondřej Šebela (.442)
nadhazovač (podle ERA) - Jakub Kostka (2.47)

Starší články