>

Hodnocení sezóny 2020 - Nuclears Třebíč

Evženie Votinská, 30.10. 2020 Extraliga

Tým Nuclears Třebíč se před sezónou netajil ambicemi na TOP6, chtěl poprvé od postupu do Extraligy prokloznout do TOP6 do bojů o medaile, což se mu nakonec opět nepodařilo. V ZČ obsadil tým z Vysočiny 8. příčku s bilancí 7 výher a 11 porážek. V nadstavbě pak skončili třebíčtí druzí a s mladým hráčským týmem, který nastupoval také v Extralize U21 nejvyšší soutěž i pro tentokrát urdrželi.
Na hodnocení sezóny jsme se ptali trenéra Jana Urbánka.

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Když si uvědomíme jakým způsobem byly poškozeny jiné soutěže a sporty v důsledku pandemie Covid 19. Tak se dá říci, že naše soutěže dopadly výborně. Měli jsme dva cíle postoupit do horní šestky a udržet Extraligu. Podařilo se splnit druhý cíl a jsme rádi, že i v roce 2021 bude v Třebíči Extraliga.

 V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Jednou z velkých předností bylo to, že jsme zvládli odehrát soutěž s poměrně mladým týmem, což je investice do dalších extraligách ročníků.  Na druhou stranu to s sebou neslo nezkušenost a určitou mentální nevyzrálost, která se projevila hlavně v zápasech, ve kterých jsme prohráli až v samotném závěru.     

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Soutěž bez cizinců přinesla příležitost pro mladé hráče, což bylo velmi pozitivní. Hlavně nadhazovači dostali novou  příležitost. Cizinci jsou ovšem důležitým zpestřením a zkvalitněním soutěže a tak doufám, že je v dalším ročníku opět uvidíme.    

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Mě překvapila Technika jakým způsobem vstoupila do soutěže a nakonec neudržela extraligovou příslušnost. Dále jsem byl mile překvapen jakým způsobem letos hrálo Tempo Praha, jehož postup do horní šestky byl zasloužený.  

 Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Z mého pohledu bylo nejtěžší zvládnout různé operativní překládání utkání v důsledku poměrně deštivého počasí. Letos to bylo extrémní a nebyl skoro žádný prostor v náhradních termínech. Dalším problémem bylo časté zranění některých hráčů a v kombinaci s tím, že cca 5 hráčů maturovalo.   

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Je to překvapení

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Předpokládáme, že začneme hned jakmile opadnou pandemická opatření snad od listopadu. Teď po sezóně to bude určitě fyzická příprava. Baseball zařadíme s největší pravděpodobností na přelomu nového roku. Musíme zapracovat na našem útoku a také hlavně výchově mladých nadhazovačů.  

Nejlepší hráči Nuclears Třebíč v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Patrik Kadrnožka (.286)
nadhazovač (podle ERA) - Lukáš Hlouch (3.07)
nadstavba o Exl
pálkař (podle BA) - Milan Prokop (.476)
nadhazovač (podle ERA) - Lukáš Pacal (1.71)

Starší články