>

Hodnocení sezóny 2020 - Technika Brno

Evženie Votinská, 26.10. 2020 Extraliga

Asi největším překvapením tohoto ročníku Extraligy je sestup Techniky Brno do První ligy. Mistra ligy z roku 2011 pasovali mnozí jako letošního černého koně celé soutěže. Brněnský tým před sezónou posílil jak na hráčských pozicích, kdy na hostování přišel velezkušený Pavel Budský a na přestup pak nadhazovač Michal Sobotka, tak také v realizačním týmu, který posílil Erick "Rick"Jacques. 

V základní části skončil tým z Kraví hory o jednu výhru na prvním nepostupovém místě, když dokázal porazit třeba Draky a Kotlářku, pozdější extraligové medailisty. Nadstavbové záchranářské boje už ale Technice, narozdíl od předchozích let, nevyšly. Šest výher ze 14 utkání na udržení nejvyšší soutěže tentokrát nestačilo. 

Nevydařenou sezónu hodnotil manažer týmu Radomír Vach.
Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Začátek sezóny byl velmi dobrý, tým podával stabilní výkony a bojoval o výhru v každém utkání. Bohužel jsme výkonnost neudrželi a nakonec rozhodla jediná prohra o naší neúčasti v TOP6. Toto zklamání nedokázal tým vstřebat a v nadstavbě o udržení zcela propadl.

V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Po kvalitní zimní přípravě jsme byli jedni z nejlépe pálících týmů ligy v základní části, ale v průběhu sezony se projevily výpadky tréninkové píle, podlehnutí sebeuspokojení a nezájmu snahy se zlepšovat.

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Mně osobně se soutěž bez cizinců velmi líbila. Ukázali se čeští hráči, ale také slabiny české ligy a to hlavně v počtu kvalitních nadhazovačů.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Musím přiznat, že překvapen jsem byl hlavně z našeho týmu Techniky, a to jak příjemně z výkonů na začátku soutěže, tak nepříjemně z výkonů na konci sezóny.

Proč jste, podle vašeho názoru, neudrželi nejvyšší soutěž?
Základní kádr se rozpadl po základní části díky ukončení kariéry některých hráčů a mnoha omluvenkám během fáze o udržení. Zbytek týmu bojoval, ale na zachování extraligové příslušnosti to nestačilo. Sestup je největším zklamáním a ostudou mistra ligy z roku 2011, čímž se všem fanouškům Techniky omlouváme a slibujeme návrat mezi elitu hned v příštím roce.

Jak těžký myslíte, že bude přechod týmu z Extraligy do První ligy?
Pro Techniku je sestup z Extraligy neznámá věc, ale nastane silný přerod týmu a musíme vybojovat Extraligu hned zpět. Vrátit Techniku do Extraligy.

Nejlepší hráči Techniky Brno v roce 2020:
základní část
pálkař podle BA - Matěj Menšík (.352), Richard Sázavský (.352)
nadhazovač podle ERA - Martin Střítecký (2.70) + 3x WIN
nadstavba o Exl
pálkař podle BA - Matěj Menšík (.415)
nadhazovač podle ERA - Michal Kočí (3.52)

 

 

Starší články