>

Homeruny Chrousta a Čechy přinesly Drakům 22. titul

Evženie Votinská, 19.09. 2020 Extraliga

Draci Brno získali díky vítězství 4:1 ve čtvrtém zápase baseballové Czech Series svůj 22. titul. Po vítězstvích brněnského týmu v prvních dvou zápasech se Arrows podařilo v pátek v Brně odvrátit konec sezóny. Sobotní utkání v Ostravě, ale vrátilo po dvou letech titul do Brna. Rozhodly o tom dva homeruny brněnských Přemka Chrousta a Petra Čecha.

Na nadhozu proti sobě nastoupili za domácí zkušený Boris Bokaj a mladá nadhazovačská naděje Ondřej Furko. Oba si vedli znamenitě, pálkaři se proti nim prosazovali jen zřídka, a když už se to podařilo, zasáhly výborně obě obrany.

Jako první nakonec bodovali Draci, a to díky homerunu Přemka Chrousta na začátku 6. směny. Další homerun, tentokrát za dva body od Petra Čecha znamenal už vedení 3:0. Ondřeje Furka vystřídal do posledních dvou inningů tradičně Martin Schneider, ale ze začátku měl trochu problémy. Domácí toho dokázali využít a pro jejich první bod doběhl po sebeobětovacím odpalu Juňce Jakub Kubica. Draci však zatlačili na Bokaje, jenž nakonec odházel celé utkání, i v poslední směně. Arrows už pak v dohrávce odpověď nenašli. „Ukázali jsme srdíčko, sezóna byla určitě nad plán, hlad po vítězství pořád máme, a to si chceme udržet i do další sezóny,“ řekl po zápase vnější polař Arrows Jakub Malík.

Draci Brno vyhráli utkání 4:1, celou Czech Series 3-1 na zápasy a mohli převzít zlaté medaile i putovní pohár. „Mým cílem bylo získat 22. titul, jsem šťastný,“ nebránil se po utkání slzám trenér Draků Hynek Čapka.

Arrows Ostrava končí po dvou mistrovských titulech na druhém místě. Třetí příčku v letošním extraligovém ročníku obsadila Kotlářka Praha.

Nejlepším pálkařem Czech Series byl Petr Čech, který odpálil celkem 8 hitů, z toho 2 homeruny a stáhl 6 bodů. Na pa ty mu šlapal Jakub Kubica se 7 hity. O čtyři dračí výhry se podělili čtyři nadhazovači: Čapka, Chroust, Furko a Schneider.

Výsledky série:
Draci Brno – Arrows Ostrava 6:1
Arrows Ostrava – Draci Brno 4:6
Draci Brno – Arrows Ostrava 1:3
Arrows Ostrava – Draci Brno 1:4

Starší články