>

Draci vedou v sérii 2:0

Evženie Votinská, 12.09. 2020 Extraliga

Czech Series má za sebou první dvě utkání a v obou se radovali Draci Brno. Mají tak dobře nakročeno k zisku svého 22. mistrovského titulu. Arrows letos dokázali Draky porazit pouze jednou ze sedmi zápasů. 

Úvodní střetnutí finálové série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava rozhodla hned první směna. Oba startující nadhazovači Radim Chroust a Boris Bokaj nezačali utkání v nejlepší pohodě a hned v jeho úvodu inkasovali. Kdo v pátek večer na Městském baseballovém stadionu v Brně čekal tuhou nadhazovačskou reprezentační bitvu a boj pálkařů o každý hit a posun na metách, musel být hned úvodní směnou prvního finálového duelu velmi překvapen. Domácí nadhazovač Radim Chroust začal dvěma metami zdarma a obhájcům titulu se pak podařilo díky sebeobětovacím odpalům Malíka a Juňce posunout prvního pálkaře svého týmu Jakuba Kubicu pro úvodní bod zápasu. Draci se ale nenechali v dohrávce téže směny zahanbit. Tři dobré odpaly v řadě, chyba hostující obrany a dva sebeobětovací odpaly přinesly brněnskému týmu titul hned 4 body. V dalším průběhu utkání už Chroust i Bokaj dostáli své pověsti a body přestaly tak snadno přibývat. Arrows pak nedokázali do konce zápasu už skórovat ani jednou. Radim Chroust nakonec odházel celé utkání a nejlepšímu útoku Extraligy dovolil pouze 3 dobré odpaly. „Sice se nám do zápasu podařilo dobře vstoupit, ale Draci dokázali odpovědět a vytvořili si náskok, který se nám nepodařilo stáhnout,“ hodnotil úvodní střetnutí finálové série jeden z trenérů Arrows Aleš Navrátil. Domácí tým přidal v průběhu utkání další dva body a nakonec zvítězil 6:1. Vedle Chrousta zazářil také Arnošt Dubový. Ten odpálil jako jediný hráč zápasu dva hity, ke kterým navíc přidal také 8 skvělých záskok v dlouhém poli. "Radim odvedl perfektní práci a držel nás v zápase. Dostali jsme bod, ale hned jsme 4 vrátili. Byla tu výborná atmosféra," pochvaloval si úvodní finálový duel Dubový.  

Druhé utkání finále baseballové Extraligy přineslo druhou výhru Drakům Brno. Skóre zápasu se přelévalo z jedné strany na druhou, o tom, že se bude podruhé radovat brněnský tým rozhodl dvoubodovým homerunem Petr Čech a také výkon nadhazovače Martina Schneidera v posledních dvou směnách utkání.
Czech Series se ke druhému duelu přesunula do Ostravy, tedy na půdu obhájců titulu. Startujícími nadhazovači byli tentokrát mladí hráči Ondřej Satoria a Ondřej Furko. Oba společně získali v roce 2019 zlato na ME U23 a oba jsou také členy mužské reprezentace. Diváci v Ostravě se, stejně jako ti v pátek v Brně, dočkali prvních bodů hned v úvodní směně zápasu, kdy šli hosté do vedení 2:1. Arrows dokázali vyrovnat a v sedmém inningu se po střídání dračího nadhozu dostali do vedení 4:2. Draci však v koncovce utkání ukázali, že nejsou pouze týmem s nejlepší obranou, ale že umí také pálit. Jejich tažení za druhou výhrou v Czech Series začal homerunem zkušený Tomáš Polanský, jenž takto přivítal nového muže v dresu Arrows na kopci, Matěje Satoriu. Brněnský tým dokázal z tlaku vytěžit ještě srovnávací bod a jejich útočné chuti neodolal mladý nadhazovač ani v poslední směně. Meta zdarma Martina Schneidera a následný daleký homerun Petra Čecha převrátili skóre utkání zpět na stranu hostů. „Oba týmy začaly útočně, oba hrály výborně v obraně, a my jsme pak měli na konci trochu štěstí s tím mým odpalem,“ hodnotil zápas Petr Čech, se 4 hity nejlepší pálkař zápasu. Martin Schneider, který se opět přesunul z pozice spojky na nadhazovací kopec, ostravské pálkaře k ničemu nepustil. „Draci využili všechny šance, které měli. My už jsme pak nedokázali reagovat. Diváci si ale museli zápas užít, pro nás byl bohužel s hořkou koncovkou,“ neskrýval po zápase zklamání Ondřej Satoria.

Série pokračuje v pátek 18.9. od 19:00 hod. na Městském baseballovém stadionu v Brně. Případná výhra domácího týmu by znamenala její ukončení a stěhování putovního poháru pro vítěze Extraligy po dvou letech do Brna. Těšit se můžete na přímý přenos zápasu prostřednictvím internetové televize PLAYO.TV.

 

Starší články