>

Semifinálové ohlasy

Evženie Votinská, 07.09. 2020 Extraliga

Semifinálové série jsou za námi. Pro pražské týmy Kotlářku a Eagles sezóna skončila ziskem bronzových medailí, resp. 4. místa. Poslední dva republikoví šampióni se naopak připravují na čtvrtý vzájemný souboj v Czech Series během posledních pěti let. 

A jak hodnotili hráči semifinálové zápasy?

Eagles Praha - Jan Homolka
Je to škoda. Sehráli jsme vyrovnaná utkání, ale Draci si postup zasloužili. První zápas zvládl Tomáš Duffek opravdu brilantně a držel nás ve hře do úplného konce. Draci nejenže mají perfektní obranu, ale když cítí šanci, tak se kousnou dvakrát tolik i v útoku. Ve druhém zápase to měl Martin Grundmann těžké. Draci přidávali bodík po bodíku, až najednou vedli 7:0 a to se proti nim špatně dotahuje. ALe nevzdali jsme se a snad jsme nakonec alespoň trochu potěšili naše fanoušky. Základní část jsme zvládli podle představ, v TOP6 přišla trošku krize a nemusíme si nic nalhávat, bylo fakt štěstí, že jsme nakonec do vyřazovacích bojů vůbec postoupili. A vlastně díky Drakům (úsměv). Sice nás nakonec přehráli, ale myslím, že to neměli tak snadné, jak si třeba mysleli.

Kotlářka Praha - Martin Mužík
Všechny tři zápasy jsme hráli dobře. I dnes jsme dobře začali, poté se hra vyrovnala, a postupně se na nás začali Arrows dotahovat. Nadhazovači odvedli dobrou práci, trošku nám stagnovala pálka. V sobotu i v neděli jsme nebyli schopni stáhnout běžce v důležitých situacích a to nás stálo finále. To nás provázelo i během sezóny. Nevím čím to je Možná se vždy trochu uspokojíme, že už máme v začátku utkání nějaké body, ale zrovna Arrows jsou tým, který se v těch důležitých situacích dokáže semknout a bodově odpovědět. My jsme pak zaskočení a překvapení a už sami neskórujeme. Ale celkově si myslím, že sezóna byla dobrá, možná chybělo trochu štěstíčko. Nadhazovači dělali svou práci, pálkaři také. Vojta Vlach házel první rok v Extralize, dokázal týmy držet pět směn na jednom, dvou bodech a i on nám dával šanci na zisk výhry. My jsme ji bohužel občas nevyužili, jako třeba v neděli. 

Arrows Ostrava - Matěj Satoria
Celou sérii hodnotím kladně. První dva zápasy byly vyrovnané, rozhodoval každý aut a každý hit, každý běžec byl důležitý. Páteční neúspěch nás nepoložil, na domácí utkání jsme se stmelili a to nám vydrželo i pro rozhodující zápas. Ten jsem jako starter na začátku úplně nezvládl. Martin Mužík na mě "seděl jako na židli", ale naštěstí naše pálka pracovala celé utkání, dostávali jsme se na mety a bylo jen otázkou času, než budeme skórovat. Osobně jsem nečekal tak dlouhý start Jana Nováka. O výsledku si myslím, že rozhodla točka na střed, kterou odpálil Jakub Voják, kterému se Johny v obou zápasech opravdu "chutnal".

Draci Brno - Martin Červinka
Šli jsme do semifinále s jasným cílem - vyhrát a to ideálně v prvních dvou zápasech. To se nám nakonec povedlo, ale určitě to bylo vyrovnanější než jak bychom si to představovali. V prvním zápase nás Tomáš Duffek dominantně držel a nebýt dobře vyspalýho Martina Schneidera a Radima Chrousta kdo ví, jak by to dopadlo. Do druhého zápasu jsme šli s větší pohodou, podařilo se nám postupně nasázet body a nakonec i vedení udržet. 

Starší články