>

Draci porazili třikrát Arrows, Kotlářka i Eagles berou dvě výhry

Evženie Votinská, 03.08. 2020 Extraliga

Nadstavba TOP6 má za sebou třetí kolo. Tahákem byl návrat Martina Červenky a souboj dvou nejúspěšnějších celků posledních let.

Do Extraligy se v zápasech Kotlářky Praha s Hrochy Brno vrátil nejlepší český baseballista Martin Červenka. Nastoupil na první metě a byť se mu nedařilo na pálce, Kotlářka porazila Hrochy rozdílovým výsledkem 14:4 po 7.směně. Matěj Vlach zaznamenal první extraligový homerun, za plot se trefili také Martin Mužík a Scott Mulhearn. Daniel Padyšák odházel svůj poslední extraligový zápas před odjezdem do USA, vydržel na kopci 6 směn a rozdal 9 SO. Na sobotu se série přesunula do Brna, kde byl odehrán double-header. První duel zvládla lépe Kotlářka, která sice prohrávala 0:1 ale v průběhu utkání pak měla jasně navrch. Ze 13 hitů získala 7 doběhů a zvítězila 7:3. Celé utkání odházel Lukáš Ercoli. Druhý zápas nastoupili na kopec zkušený Jan Kucin a mladý Vojtěch Vlach, kterému se dařilo proti Eagles. Hroši zatlačili na pálce mezi 2.-5.směnou, ve kterých získali 7 bodů. Hosté sbírali body spíše poradicky a zápas tak nakonec skončil výhrou Hrochů 7:4. Kotlářka je v tabulce na 2.místě s pěti výhrami, Hroši jsou na 6. příčce.

V Brně se v pátek a v sobotu utkali jednadvacetinásobní mistři Draci Brno s obhájci titulu z Ostravy. Oba zápasy dle předpokladů nabídly velmi dobrý baseball a oběma dominovali startující nadhazovači. Radim Chroust v dresu Draků ani hostující Boris Bokaj toho pálkařům moc nedovolili. Teprve v dohrávce osmé směny dokázali domácí pěti doběhy odskočit na konečných 6-0 a získali tak již pátou výhru v Nadstavbě. „Byl to skvělý zápas z obou stran,“ hodnotil duel brněnský nadhazovač Radim Chroust. „Naše obrana pracovala skvěle. Byl to takový zápas obran. Až ke konci jsme na ně zatlačili.“ Druhé utkání startovali domácí Ondřej Furko a hostující Ondřej Satoria a opět pálkařům příliš šanci nedávali. Skóre se tak měnilo až v dohrávce třetí směny, kdy ostravský odchovanec v službách Draků Petr Čech svým odpalem poslal domácí do vedení. To Draci postupně dokázali navýšit na 3-0. Ondřej Furko naopak ze všech situací, kdy měli Arrows běžce na metách, dokázal vyjít bez obdrženého doběhu. Posledních pět outů pak domácím zařídil univerzál Martin Schneider. Draci se tak po výhře 3-0 výrazně přiblížili postupu do semifinále. „Byl to parádní zápas,“ hodnotil duel brněnský Šimon Drápela. „Vyšlo počasí. Obecně v posledních dvou zápasech předvedli nadhazovači super výkon. Podali jsme výborný týmový výkon a již se dostáváme tam, kde bychom chtěli být. Třetí střetnutí se odehrálo v neděli v Ostravě a tentokrát si užili spíše pálkaři. A byli to hosté, kdo začal na pálce velmi agresivně, díky čemuž v úvodu druhé směny vedli 5-0. Arrows se však nechtěli jen tak vzdát a postupně stahovali rozdíl ve skóre. V sedmé směně Jakub Voják homerunem snížil na rozdíl jednoho doběhu, ale hosté nechtěli připustit dramatickou koncovku a hned o směnu později homeruny Filipa Moštěka a Přemka Chrousta navýšili rozdíl o další čtyři doběhy. Na kopci byl v tu dobu Jan Vašourek, který v TOP6 do tohoto duelu nepovolil ani jeden doběh.  Arrows ale dokázali v dohrávce deváté směny vyrovnat po tříbodovém homerunu Jakuba Kubici a poslali zápas do nastavení. Do desáté směny vstoupili hosté ziskem dvou doběhů, čímž se opět dostali do psychické výhody. V dohrávce pak Arrows dokázali odpovědět pouze jedním doběhem, což jim nestačilo na vítězství. "Velmi težké a vyrovnané zápasy, které rozhodovaly maličkosti. První dva byly ve znamení výborných nadhazovačů a obran, bohužel v útoku jsme se nedokázali v klíčových momentech prosadit. Poslední zápas se už útok rozjel, ale zase nás v jeho začátku nepodržela obrana a nadhoz, a i když jsme obdrželi 3 homeruny za 8 bodů, dokázali jsme se dostat do prodlouženi. V něm jsme, bohuzel pro nás, těsně podlehli. Díky fanouškům za skvělou kulisu v posledním zápase," hodnotil celou sérii Jakub Malík. Draci si po výhře 11-10 i nadále drží první místo v TOP6, když v osmi odehraných utkáních prohráli pouze jednou. Naopak Arrows se dělí o třetí příčku s pražskými Eagles a mají pouze o jednu výhru víc, jak soupeři na pozicích, které nezaručují postup do semifinále.

Všechny tři zápasy pražského derby mezi Eagles a Tempem byly vyrovnané až do samotného závěru. Středeční zápas rozhodl v 9.směně odpal Jana Výbory, kteřý přinesl Eagles výhru 5:4. Páteční utkání bylo o nadhazovačích. Tomáš Duffek i Jake Rabinowitz  soupeře moc do tlaku nepouštěli. I díky tomu se utkání za stavu 2-2 dostalo do nastavení. V něm dokázali hosté z Tempa využít chyb v obraně Eagles a v úvodu desáté směny stáhli 4 doběhy. Domácí pak v dohrávce odpověděli pouze jedním doběhem a museli se tak smířit s prohrou 3-6. Ve třetím zápase na Tempu se tak rozhodovalo nejen o výhře, ale také o tom, kdo vyhraje tuto minisérii. Vítěz by totiž měl také o něco lepší výchozí pozici před zbytkem TOP6. Zpočátku to navíc vypadalo, že to budou Eagles, kdo si připíše výhru, když po čtyřech směnách vedli 5-0. Jenže domácí pak ve dvou směnách šesti doběhy strhli vedení na svou stranu. Jenže závěr duelu patřil Eagles. Ti nejdříve v osmé směny využili chyby obrany Tempa a vyrovnali na 6-6. Vyrovnaný zápas tak musel jít do nastavení a v něm se blýskl Matěj Hejma čtyřbodovým homerunem. Na to již domácí nedokázali najít odpověď. Eagles tak zvítězili 10-6 a ovládli celou sérii 2-1 na zápasy. 

Další kolo TOP6 startuje v pátek, a diváci i fanoušci se mohou opět těšit na zajímavý a dramatický baseball. Arrows hrají s Kotlářkou, Tempo s Hrochy a Eagles s Draky. První duel těchto soupeřů bude vysílat ČT Sport v pátek od 17 hod.

Starší články