>

3. kolo TOP6 pohledem Mikea Müllera

Michal Müller, 29.07. 2020 Extraliga

Po předchozím kole se nám to hezky zamotalo. Série Eagles vs Kotlářka skončila dle mého očekávání 3:0 na zápasy pro Kotlářku. Slabší nadhoz Eagles neudržel pálkaře Kotlářky, kteří si naopak spravili chuť po tom, co v sérii proti Drakům vyšli bodově naprázdno.

Tempo ukořistilo jednu výhru proti Drakům a sahalo po senzaci i ve třetím utkání. Tam si však spravil chuť Martin Schneider, kdy jeho první odpal v TOP6 byl tříbodový homerun v extra směně. Tak trochu odplatil homerun Martina Zelenky z 9. směny den před tím, který naopak obdržel Schneider, co by closer a zaznamenal svou první prohru. Tempo zatím má dvě nejtěžší série proti Arrows a Drakům a vždy dokázalo jednou vyhrát, ale důležitější je, že jejich týmový výkon a předvedená hra je držela v každém zápase až do konce.

V sérii Arrows proti Hrochům se hráčům z Brna podařilo v posledním zápase série přehrát úřadující šampiony z Ostravy. Tím se alespoň udrželi ve hře.

Co náš čeká ve 3.kole?

Již ve středu začně série Eagles vs Tempo. Na tuto série jsem velmi zvědav. Skvěle hrající Tempo stále se slabší, ale velmi zlepšující se pálkou. Nadhoz s obranou dokázali udržet Draky na 10 bodech ve třech zápasech. Dokáže to i proti silnému line upu Eagles a naopak využije slabšího nadhozu Eagles k větší bodové nadílce na své konto? Závěrem tipuji 2-1 pro Eagles, ale tato série může dopadnout jakkoliv. 

Draci vs Arrows – tohle bude zajímavá bitva. Dva adepti na finálovou sérii. Žádnou taktitu letos nečekám, že bychom se třeba dočkali toho, že jeden z týmů schválně neukáže jednoho z nadhazovačů, jak už jsme to zažili v minulosti. Čekám tvrdý boj. Trošku více věřím ostravské ofenzívě, ale nadhoz a obrana Draků byli zatím ve dvou sérií famózní, když v pěti zápasech se soupeřům podařilo skórovat jen sedmkrát a z toho pouze čtyři doběhy byly na vrub nadhozu. Tak to tvrdí týmové statistiky, kde svítí číslo 6 u doběhů, i když soupeř skóroval sedmkrát. Série tipuji 2:1 pro Arrows.

Kotlářka vs Hroši – zde favorizuji Kotlářku ve všech utkání, ale může se stát, že se Hrochům opět podaří jeden zápas ukrást, pokud přijde slabší chvilka jednoho z nadhazovačů Kotlářky, či John Hussey dokáže odházet min. 7-8 směn a obdržet max. 1-2 body.

Starší články