>

Začátek TOP6 pohledem Mikea Müllera

Michal Müller, 23.07. 2020 Extraliga

První víkend bojů o titul přesně naplnil prognózu na celé play off. Tempo využilo sebevědomí a dobré formy z posledních kol základní části a hned v úvodu série pokořilo Arrows Ostrava. Další dva zápasy sice Arrows měli pod kontrolou, ale Tempo si udrželo dobrou formu a rozhodně nějak extra nezaostávalo.

Série Orlů a Hrochů dopadla dle předpokladu. Eagles využili slabšího nadhozu a přestříleli Hrochy. Na Husseyho už pak nestačili, nicméně Martin Grundman odházel super zápas a nebýt chyb v poli, tak Eagles mohli vyhrát velmi těsně i v neděli. Nejhorším zápasem bylo sobotní utkání, kde dohromady dle statistik obě družsta udělala 9 chyb v poli, já jich viděl minimálně ještě o dvě více při různých příhozech ze zadního pole, kde se běžci posunovali či skórovali na různé přehozy. V podstatě od té druhé třetí směny to přesně na mě působilo, tak, že Hroši sami čekají na comeback Eagles. Za mě tam byly dva klíčové momenty pro Hrochy. Ve druhé směně ukončili směnu chycenou krádeží – podle mě zbytečně, ještě z té směny mohli něco vytěžit. A pak v 6. směně při obsazené druhé metě bych Markovi Chlupovi asi strike nehodil – ten pak byl potrestaný dvoubodovým vyrovnávacím homerunem.

Poslední nejzajímavější série, jen škoda, že se nestihla odehrát všechna tři utkání, byla mezi Draky a Kotlářkou. Vyrovnané zápasy, kde startující nadhazovači drželi pálkaře zkrátka. V pátečním zápase Kotlářka nedokázala proměnit svoje šance na metách, a zápas byl dramatický až do samého závěru. V nedělním utkání Draci využili silnou třetí směnu, kde pod svou singlech a dvou doublech doběhli hned třikrát. Ale ve zbytku zápasu se už ani jednomu týmu nepodařilo skórovat. Obě střetnutí zavřel Martin Schneider a výborně svou práci v pátek i v neděli odvedl Jan Vašourek.

Už dnes začnou dvě série. Pražská série mezi Kotlářkou a Eagles. Co očekávat? Pokud se probudí pálka Kotlářky a nadhoz odvede minimálně to, co předvedl v Brně, tak v sérii dávám větší šance Kotlářce. Série by mohla dopadnout minimálně 2:1 pro Kotlářku.

Ve druhé sérii se představí Arrows vs Hroši. Ač Hroši čas od času dokáží překvapit, tak tady věřím Arrows ve všech třech zápasech.

Poslední série, která nám začně pátečním zápasem na MBS je Draci vs Tempo. Tempo je při chuti a pálkařky se hodně zvedlo. Pokud by jim vyšel super nadhoz třeba od Davida Nevěřila, a k tomu se sešla pálka – tak mohou v jednom zápase překvapit. Ale spíš čekám, že je Draci přetlačí ve všech zápasech a série skončí 3:0 pro Draky. 

Starší články