>

Pražské derby otevře druhý víkend TOP6

Evženie Votinská, 22.07. 2020 Extraliga

Druhé kolo TOP6 startuje již ve čtvrtek, a hrát se pak bude až do neděle.

Začínáme pražským derby mezi Eagles a Kotlářkou. Týmy jsou po prvním víkendu v rozdílném postavení – Eagles mají na svém kontu dvě výhry, Kotlářka naopak dvě porážky. „Po špatném začátku bycom chtěli vylepšit naše postavení v tabulce,“ říká před sérií Daniel Vavruša z Kotlářky. V základní části se týmy rozešly smírně, nejdříve Kotlářka deklasovala soupeře na jeho hřišti 10:0, aby pak doma ztratila náskok 8:2 v posledních dvou směnách a prohrála 8:11. Tým z Markéty trápí v posledních utkáních zejména útok, proti Drakům se jim nepodařilo ani jednou skórovat. To hráči z Krče si proti Hrochům naopak dobře zapálili, když dvakrát dali svému soupeři po 15 bodech. Ale každé utkání je jiné, a o derby to platí dvojnásob. „Na zápasy s Eagles se vždy těším, jsou vždy vyrovnané, a předem není nikdy jasné, kdo vyhraje,“ potvrzuje Vavruša, výborný catcher, který letos nastupuje v obraně na první nebo třetí metě. Na svého soupeře se těší také hráči v zelených dresech: "Jsou pro nás největším městským soupeřem. Navíc mají dva kvalitní startéry. Jejich lineup je taky velice dobrý. Proti nim mě to prostě baví," říká před sérii trenér Eagles Vladimír Chlup
Ve čtvrtek se hraje od 19 hod. pod světly na Krči, v pátek ve stejnou dobu tamtéž, v sobotu pak od 14 hod. na Markétě.

Rovněž ve čtvrtek večer startuje série mezi Arrows Ostrava a Hrochy Brno. Ostravští se nechali v prvním utkání TOP6 zaskočit Tempem a po 13 měsících prohráli domácí utkání. Další dva duely s Tempem ale zvládli, a dá se říct, že do nadstavbových bojů vykročili dobře. „V prvním zápase nás soupeř jasně přestřílel, a nevyvarovali jsme se i několika chyb. V dalších utkáních už jsme podali soustředěný výkon,“ okomentoval úvodní víkend Aleš Navrátil. Hroši si odvezli z Prahy dvě porážky, ale v domácím prostředí, i díky výkonu Johna Husseyho na nadhozu, dokázali zvítězit. „Pracoval nám skvěle útok, ale obrana a nadhoz se přidaly až ve třetím zápase,“ hodnotil první hrací víkend chytač Hrochů Martin Dvořák. Arrows si dali za cíl postoupit do semifinále a soustředí se zejména na své výkony: „V TOP6 jdeme zápas od zápasu a je prakticky jedno proti komu daný víkend nastupujeme,“ říká nadhazovač a zároveň trenér Boris Bokaj. Ve vzájemných utkáních základní části Hroši dvakrát celkem jasně prohráli a případný úspěch by je držel ve hře o postup do první čtyřky: „Pokud chceme sérii s Arrows vyhrát, musíme skloubit skvělý výkon v útoku, obraně i na nadhozu,“ ví před zápasy Dvořák. Důležité určitě budou výkony nadhazovačů. Obhájce titulu se může opřít nejen o dvojici reprezentantů Bokaje a Satoriu, ale daří se i jeho mladým hráčům. Hroši hráli část základní části bez své největší hvězdy, a její návrat na hřiště jim velmi pomohl. „Jsme si vědomi kvality Hrochů, navíc mají zpět na kopci Johna Husseyho, což je pro ně velmi důležité. Nic speciálního ale nechystáme,“ ví o hlavní síle soupeře Bokaj.
Hraje se ve čtvrtek v Ostravě od 19 hod., stejně tak i v pátek, v sobotu se série od 14 hod. přesouvá do Brna do areálu U Hrocha.

Sledujte naše sociální sítě, on-line přenosy na iScore, ale také přes webkamery na jednotlivých hřištích.

Starší články