>

Boje o titul pohledem Mikea Müllera

Michal Müller, 17.07. 2020 Extraliga

Máme za sebou základní část, ze které postoupila přesně ta šestice, kterou jsem uváděl před začátkem extraligy. Nemohu říci, že to bylo tak jednoznačné. Největším překvapením pro mě byl tým Techniky Brno. Asi nikdo nečekal, jaký skok oproti minulému ročníku Technika udělá. A ač nepostoupila do horní šestky o jedinou výhru, tak její výkony byly fantastické a předváděné výkony lahodily divákovu oku.

MVP základní části je pro mě jednoznačně Jakub Kubica. OBP na hraně .700 je nevídané a to z pozice lead offa, kdy k tomu zaznamenal ještě 25 met zdarma. Kolik tenhle kluk musel unavit nadhazovačů, aby se jeho spoluhráčům lépe ve směně pálilo? Za mě je to jeden z nejobdivuhodnějších výkonů základní části. 

A jaký tedy bude souboj v horní šestce o titul.  Myslím, že může být opravdu vyrovnaný. Asi favorizovaná čtyřka Arrows, Draci, Eagles a Kotlářka, ale Hroši s Johnem Husseym a rozjeté Tempo, které mocně zafinišovalo, nebudou moc pozadu. Dokonce by se mohli svézt na výherní vlně, na které ukončili základní část. 

Arrows Ostrava
Pokud bude předvádět takové výkony, jako v základní části, je to jasný kandidát na finále. Vlastně moc nevím, co by se muselo stát, aby tam finále nepadlo. Zkušenou dvojici nadhazovačů Bokaj, Satoria O., doplnil mladší bratr Matěj Satoria a dokonce jsme mohli zaregistrovat i dvě směny od Marka Vykoukala. Více než slušná nadhazovačská baterie, nejlépe ofenzivně laděný tým, výborná obrana, skvělé zázemí a nejlepší podpora v podobě fanoušků. To vše by mělo hrát Arrows do karet pro obhájení titulu. 

Draci Brno
Ač se pomaleji rozjížděli na pálce, tak ke konci to byl velice silný a nebezpečný tým. Výborná obrana, dobrá pálka, a nadhazovačská baterie v čele s Radimem Chroustem, který vždy svému týmu dá šanci na výhru, v těsných či vypjatých situacích je možno vždy povolat hasiče ze spojky, aby to zachránil a na soupisce stále tajemně svítí jméno vloni loučícího se Petra Minaříka.

Eagles Praha
Ti opravdu točili celou základní část všechny hráče, co to šlo. Díky tomu určitě nasbírali spoustu zkušeností, které se jim budou v bojích o titul hodit, ale myslím, že ti mladší je zúročí až za rok nebo za dva. Ofensivně je to tým, který na tabuli rozsvítil velká čísla. Eagles by ale museli opravdu přestřílet své soupeře, protože kromě Duffka zatím nikdo konzistentně soupeře nezastavil. Eagles budou ve hře, ale na finále budou potřebovat najít mix nadhazovačů, kteří budou schopni zastavit soupeře. Také mentálně musí Eagles vymazat posledních pět porážek v řadě a vstoupit do TOP6 výhrou – jinak by to se seběvědomím týmu mohlo udělat své.

Hroši Brno
Ani John Hussey neudrží každý tým, ale s ním na kopci mají Hroši lepší šanci na vyrovnané zápasy. A když se jim sejde pálka, tak můžou výrazně překvapit. Za mě to bylo ještě hodně nekonzistentnosti právě na pálce. Jinak  se nic nemění na tom, že je to mladý, rychlý tým. Ale na finále ještě potřebuje pár let zkušeností a více konzistence. 

Kotrlářka Praha
Můj předsezónní typ na finále i potenciální vítěze. Kotlářka také během sezóny protočila hodně hráčů, u těch mladších se určitě zkušenosti také budou úročit až v příštích letech. Kotlářka by určitě měla zasáhnout do TOP3 a porvat se o finále. V základní části je drželi hlavně tři nadhazovači Jan Novák, Daniel Padyšák a Lukáš Ercoli – když budou tito tři borci pokračovat ve svých výkonech, tak můžou dotáhnout tým do finále. Pokud odjede Dan na univerztu v USA během srpna, tak to bude mít Kotlářka mnohem složitější.

Tempo Praha
Tempo může jen překvapit a může se svézt na výherní vlně. Dobře ukončilo základní část, tým se konečně rozpálil, jedničku na nadhozu našli v Davidovi Nevěřilovi, který neskutečně každý svůj start držel jakéhokoliv soupeře na uzdě. Marek Minařík naopak superiorní nadhoz vyměnil za famózní pálkařskou formu. A duo bratrů Zelenků se osvědčilo v dohazování zápasů. Uvidíme, co Tempo ze sebe ještě dokáže vyždímat.

Je opravdu těžké tipovat finálovou dvojici, když je spoustu neznámých díky COVIDu. Také se může stát, což bychom si nikdo nepřáli, že se se extraliga vůbec nedohraje a žádný vítěz nebude.
Ale nakonec si myslím, že finále bude Arrows vs Draci.

Konečné pořadí tipuji následovně:
1. Arrows
2. Draci
3. Kotlářka
4. Eagles
5. Tempo
6. Hroši

Starší články