>

Arrows ve vedení, výhra pro Blansko

Evženie Votinská, 09.07. 2020 Extraliga

Základní část letošního roční Extraligy se vzhledem k odloženým utkáním dohrává celý týden. V pondělí si Arrows Ostrava poradili jasně se SaBaTem Praha 16:0. Rozdílový výsledek přinesla 4. směna, ve které domácí získali 10 bodů. Complete game se 7SO odházel Boris Bokaj, premiérový homerun v Extralize odpálil Alexandr Šín. „Zápas jsme bezproblémově zvládli a potvrdili roli favorita,“ pochvaloval si Daniel Černý. Zápas přerušil na hodinu silný déšť, po kterém musel být upravována plocha. „Bylo to dlouhé a náročné a je určitě potřeba poděkovat pražským hráčům za ochotu a snahu pomoci s úpravou hřiště,“ dodal Černý.

Středa patřila dvěma odloženým utkáním mezi Olympií Blansko a Kotlářkou Praha. Kotlářka měla již před zápasy jistotu postupu do TOP6, naopak hráči Blanska věděli, že i letos budou hrát pouze Nadstavbu o Extraligu. První zápas byl jasnou záležitostí pražského týmu, devět bodů v první směně rozhodlo o jeho osudu a konečný výsledek byl nakonec 17:3. „Do utkání jsme vstoupili skvěle, byla tam naše jasná dominance. Kluci z Blanska navíc udělali spoustu chyb,“ hodnotil krátce první duel Daniel Vavruša. Úvod druhého duelu vyšel naopak skvěle domácím, když na startujícího Jakuba Matušku získali tři body. Poté už je Matuška, ani střídající Ercoli a Novák k ničemu nepustili, ale Olympia i přes snížení Kotlářky udržela náskok a výhru 3:2 až do konce. Výborný výkon na kopci předvedl Jakub Kostka, který odházel 8 směn: „Řekl jsem si, že dnes nebudu nic moc vymýšlet, protože se mi v předchozích zápasech moc nedařilo. Házel jsem tedy jen do rukavice,“ usmíval se po utkání blanenský hrdina a pokračoval: „Hráli jsme uvolněně, už nám o nic nešlo, vybojovali jsme jednu výhru a moc si toho ceníme.“

Kotlářku čekají o víkendu zápasy s Arrows Ostrava, půjde o pořadí na prvních třech místech po ZČ, které zaručují lepší postavení pro TOP6 a samozřejmě také o výhru v základní části.

Olympia se utká s Hrochy Brno, tedy týmem, který stále nemá jistotu postupu do TOP6.

Starší články